top of page

işletmelerimizin açılmasını ısrarla talep ediyoruz.

Sakaryalı uzun süredir kırmızıdan turuncuya dönmeyi bekliyordu. Şehirde olağanüstü bir performans sergileyerek vaka sayısında hızla düşürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir süre daha mevcut durumun devam edeceğini açıklayınca Sakarya turuncu renge dönmesine rağmen kepenkler açılmadı. SESOB Başkanı Hasan Alişan son kararın gözden geçirilmesini istedi.

İŞTE ALİŞAN’IN AÇIKLAMASI;

“Sağlık Bakanlığı tarafından son açıklanan veriler ile Sakarya'nın Covid 19 vaka oranı yüz binde 90'lara kadar geriledi. Ancak kısıtlama tedbirlerimiz halen uygulamanın başladığı zamandaki gibi kaldı. Kısıtlamaların esnetilmesini yani Turuncu rengi sağlayan banttan aşağı düşmemize rağmen halen Çok Yüksek Riskli İller arasından gösterilmemizi kabul edilemez buluyoruz.

Sakarya'da esnaf ve sanatkarlar olarak Sakarya Valiliğimizin koordinesinde kontrol altına alarak büyük bir düşüş sağlanan vaka sayılarının ardından, kontrollü sosyal hayata bir an önce geçmek istediğimizi dile getiriyor, kısıtlamaya tabi işletmelerimizin açılmasını ısrarla talep ediyoruz. Esnaf ve sanatkarımızın bu konudaki haklı tepkisine karar vericilerin acilen kulak vermesi gerektiğini de yineliyoruz.”bottom of page