top of page

Yurtdışı seyahat sigortanızı online yapabilirsiniz !

Güncelleme tarihi: 9 Eyl 2020

İş, gezi ya da ziyaret amacıyla rotanızı yurtdışına çevirmeyi planlıyorsanız öncelikle seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor. Seyahat sağlık sigortasının fiyatları en çok merak edilen unsurların başında geliyor. Ancak pek çok farklı unsura bağlı olarak fiyatların değişkenlik gösterdiğini de belirtelim. Bu nedenle yurtdışı için seyahat sağlık sigortası fiyatı noktasında araştırma yapanların karşısına birbirinden farklı rakamlar çıkabilir.


Elbette en düşük fiyatlar bu sigorta ürününden faydalanmanın yolları da var. Bu yolları açıklayacağız ancak öncesinde seyahat sağlık sigortası ile ilgili merak edilen diğer konulara değinelim. Bu sigorta Schengen vizesi ve ABD ziyaretleri için de geçerli oluyor. Yurt dışına seyahat etmek istiyorsanız vize almak için seyahat sağlık sigortası zorunlu olarak yaptırmanız gerekiyor. Dolayısıyla vize söz konusu olduğunda bu sigorta bir seçenek olmaktan çıkıp zorunluluğa dönüşüyor.


Ayakta tedavi, yatarak tedavi ve cenaze  teminatları gibi ana teminatları kapsayan seyahat sağlık sigortasına talep edilmesi durumunda ek teminatlar da dahil edilebiliyor. Bir anlamda kişinin isteğine bağlı olarak farkı teminatların da eklendiği bir sigorta poliçesinin hazırlanması mümkün olabiliyor diyebiliriz.


Ancak bazı teminatların ana teminat olarak mutlaka seyahat sağlık sigortası poliçesinde yer alması gerekir. Aksi halde vize işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olmaz.


Eğer siz de çok sayıda kişi gibi seyahat sağlık sigortası için olası en düşük bütçeye ayırmak istiyorsanız bu durumda rotanızı Generali Sigorta internet sitesine çevirmenizde fayda olacaktır. Çünkü düşük fiyatlarla sigorta yaptırmanın en kolay yolu bu platformdan geçiyor. Üstelik sadece birkaç dakika zaman ayırmanız fiyat teklifi almanız için yeterli olabiliyor. Bununla birlikte internet sitesi üzerinden online olarak işlem yapma şansınız da bulunuyor.


Hemen Generali Sigorta internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Sigorta poliçesinde değişiklik yapmak istediğinizde hangi hamilelerde bulunmanız gerektiği gibi  önemli konularda detaylı bilgiler de bulunuyor.  Böylelikle ilk defa yurtdışına seyahat etmek isteyenler  için faydalı olacak bilgilere de kolaylıkla ulaşmış oluyorsunuz.


Bununla birlikte en güncel seyahat sağlık sigortası fiyatları hakkında fikir sahibi olabileceğiniz bilgilere de söz ettiğimiz internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
Comments


bottom of page