Yenihaber 15 yaşında

Sakarya Yenihaber’in Adapazarı Saraybosna Caddesindeki yeni hizmet binasında gerçekleşen törene çok sayıda isim katıldı.


Canadalı Medya Yönetim Kurulu Başkanı Turan Kalfa ile Gazetenin Genel Yayın Müdürü Sezai Matur ve çalışanların ev sahipliğindeki törene Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, eski Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve eski AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, CHP Parti Meclisi üyesi Ayça Taşkent, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,  Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sakarya Yenihaber Gazetesi Genel Yayın Müdürü Sezai Matur, gazetenin kuruluşundan bugüne yaşanan süreci anlattı. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin de konuşmalarının ardından kurdele kesilerek tören sona erdi.