Yavuz'un açıklamasında o ayrıntı gözlerden kaçmadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, yeni Adalet Sarayı'nın ihalesinin kısa zamanda yapılacağını söyledi. Yavuz, “Bizler her zaman siyaseti amaç değil araç olarak gördük. Milletimize ve memleketimize hizmet etme aracı... Siyaset yaparken eksiklerimiz olsa da bu niyetimiz hiç değişmedi ve de hiç değişmeyecek. Sakarya'mız daha güzel olsun diye hep hedefler koyduk. Birlik ve beraberlik içinde o hedefleri yakalamak içinde gece gündüz çalıştık. Belirlediğimiz amaçlara ulaştıkça da hep yeni hedefler koyduk ve yeni heyecanlara yelken açtık. Dün Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte önce Milli Savunma Bakanımızla sonra da Adalet Bakanımızla Sakarya için yapılacak yatırımları uzun uzun konuşma ve değerlendirme imkânı bulduk. En ufak bir soru işareti kalmasın ve dolayısıyla en doğrusunu yapalım, diye meseleye adam akıllı yoğunlaştık ve konuya dair net bir yol haritası belirlemiş olduk.

YENİ VE YAKIN HEDEFİMİZ

En son ki iki yatırım hedefimizden biri 1.000 yataklı hastane ise biri de Yeni Adliye binası idi. Hastane konusunda iş zaten bir noktaya geldi. Adiye binası konusunda da büyük bir mesafe kat etmiş olduk. Bu kapsamda;

1) Yeni adliye binası yatırım planına alındı.

2) 2021 yılı için gerekli ödenek ayrıldı.

3) Gerekli ödenek ayrıldığı için çok kısa süre sonra ihale günü de verilmiş olacak.

AÇIKLAMADA YER BELİRTİLMEDİ

Öte yandan bir süre önce Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Sakarya'ya geldiğinde, Baro Başkanı Abdürrahim Burak, Yeni Adliye Biamanını mevcut Korucuk'taki yerinde değil şehir merkezinde istediklerini ifade etmişti. Bu açıklama sonrası Adliye Binasının nerede yapılacağı konusunda tartışmalar gündem olmuştu. Bugün yapılan açıklamada ise Yeni Adliye Binasının nerede yapılacağı ile ilgili bir bilginin olmaması da gözlerden kaçmadı. Sakarya Milletvekillerinin Adalet Bakanı ile görüşmesinden önce Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar ile görüşmesi Adalet sarayının şehir merkezinde yapımı için düşünülen askeriyeye ait eski yerlerden birinin Adliye Binasınınım kullanımı için değerlendirilmesi ihtimalini akıllara getirdi.