Yavuz ; TANK Palet meselesi CHP’lilerin anlattığı gibi değil

Dün akşam Habertürk ekranlarında yayınlanan programda BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak BMC iile ilgili kendisine sorulan soruları cevapladı.


Programın ilerleyen saatlerinde Canlı yayına telefonla bağlanan CHP' Sakarya Milletvekili Engin Özkoç "Tank Palet fabrikasında çalışan işçilerin parası TSK’ya bağlı ASFAT A.Ş. tarafından ödeniyor." iddiasında bulundu.

İkli arasında yaşanan tartışma gündeme gelmişti.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz teittert hesabından yaptığı paylaşımda “Tank Palet Fabrikasında çalışan işçilerin parası, BMC tarafından ödenmektedir. BMC, Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan ASFAT A.Ş.'ye parayı teslim etmekte, ASFAT A.Ş.' de bu parayı işçilere dağıtmaktadır. Yani işçilerin parasının BMC' nin cebinden çıktığı açıktır, nettir. Bu kadar net bir konuda bile, bu derece iddialı olmayı, iddialı olmanın ötesinde "Ben iddiamı ispatlayamazsam CHP Grup Başkanvekilliğinden istifa ederim" çıkışını anlamakta zorlanıyorum. Mesele, devletimizin resmi kayıtlarında net olduğuna göre, şimdi bu istifa çıkışı acaba ne olacak? Şunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, Tank Palet

meselesi, katiyen CHP'lilerin anlattığı gibi değildir. Bu proje, Tank Palet Fabrikasının bitirilmesi değil, bilakis önünün daha da açılması projesidir. Bu proje ile Milli Tankımız yapılmak suretiyle hem Milli Savunma Bakanlığının tank ihtiyacı karşılanmış olacak ve hem de tüm dünyaya tank satma şansı bulmuş olacağız. Ayrıca Türk savunma sanayi, birçok yeni yerli ve milli proje ile de İnşallah buluşmuş olacak.” idedi.

  • White Facebook Icon
  • https://twitter.com/SakaryadanTaraf

2019 Sakarya'dan Taraf Haber