Yavuz,'' Kılıçdaroğlu ve Özkoç manüpilasyon yapıyorlar''

Ali İhsan Yavuz düzenlediği basın toplantısında yıkılacak olan 17 okulun CHP tarafından manipüle edilerek algı oluşturulduğunu ifade etti. Yavuz "Hem Sakarya'da ki bazı gazeteciler hemde Cumhuriyet Halk Partisi'ni yalan yanlış konuşmakla suçladı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yıkılacak olan 17 okul hakkında konuştu. Yavuz; "Yıkılacak olan 17 okul hakkında ki gerçekler ve manipülasyonu" başlığı altında Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Sakarya Basınından bazı kalemleri eleştirdi. Yavuz CHP'nin gerçekleri saptırdığını ifade etti. Yavuz: '' Türkiye'de değişmeyen tek şey CHP zihniyetinin muhalefet etme biçimidir'' ifadeleri kullanarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve Sakarya CHP Mileltvekili Engin Özkoç'a yüklendi.

Yavuz,önce CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un elinde hiç bir belge olmadan Sakarya'daki bazı okullar ile ilgili gerçekleri çarpıtan ve tamamen algıya yönelik söylemler içine girdiğin ifade ederek, yerel de bazı gazetecilerin bilerek yada bilmeyerek bu algıya hizmet ettiklerini söyledi.Okullarla ilgili manipülasyonları ve gerçekler konusunu izliyorum. Uzun süredir gündemi meşgul ediyorlar. CHP okullarla ilgili ne söylediyse yüzde 100’ü yanlış” dedi. Önümüzdeki günlerde yapılacak bir toplantıda da Tank Paleti masaya yatırmak istediklerini belirten Yavuz, “10 tane soru sorduk. CHP zihniyeti ne yapar. CHP zihniyeti algı operasyonu yapar. Depremden sonra Sakarya’ya yapılan yatırımları gelsinler gezdirelim. Kemal Kılıçdaroğlu ne yaptı. Kılıçdaroğlu’nun sözlerini iki gündür düşünüyorum ama hiç biri doğru değil” ifadelerini kullandı