Yavuz’dan Başkan Yüce’ye Tarım desteği

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz Milli Elektrikli Tren’in fabrika testlerini ve ilimizdeki ekonomik gelişimini Sakarya Halk gazetesine değerlendirdi.

Yavuz’un açıklamasında son günlerde tarım politikaları nedeniyle bazı eleştiriler alan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye desteği gözlerden kaçmadı.


Tren yapımının çok ciddi bir teknoloji gerektirdiğine işaret eden Yavuz, “Bu konuda ileri olan ülkelerden ithalat söz konusuydu. Şimdi ise kendi trenimizi kendimiz üretiyoruz. Bu büyük bir başarıdır” dedi.

İŞİMİZ ÇOK

Yavuz şöyle devam etti: “Bunun öncüsü tabi ki Sakarya’dır. Önümüzde çok değerli bir fabrika duruyor. Yılların birikimi sayesinde Milli Tren çok şükür ortaya çıktı. Öncelikle şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzde daha çok yapacak işlerimiz var. Örneğin, Büyükşehir’in tarımla ilgili ciddi çalışmaları var. Sakarya, sanayisi olduğu kadar tarımda da öncü şehirlerden birisidir.

HER BİR İLÇE

Başkanımız bu konuyu iyi biliyor ve tarımda da ben inanıyorum farklı çalışmalara imza atacaktır. 16 ilçemize bakın, her birinde ayrı faaliyet ve aktivite görürsünüz. Kaynaklar, bu şehrin gelişimi için en verimli şekilde harcanıyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Şehrin kalkınmasına katkı için dün nasıl çalıştıysak, ben ve arkadaşlarım buna devam edeceğiz”    • White Facebook Icon
  • https://twitter.com/SakaryadanTaraf

2019 Sakarya'dan Taraf Haber