Ticaret Borsası'ndan 50 bin kilo bakliyat

Sakarya Ticaret Borsası Sakarya Valiliğinin koordinasyonu ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere 50.000 kilo bakliyat yardımında bulundu.


Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Kurulu Başkanı Adem Sarı konu ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Coronavirus pandemisi yüzyılın en önemli olayları arasında yerini alarak, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de olağanüstü bir süreçten geçmektedir. Sosyal, yaşamın ciddi oranda kısıtlandığı bugünlerde iş yerlerinin kapatılması kararı sonrasında bazı vatandaşlarımız için zor bir süreç oluştu. Bu sürecin bir nebzede daha rahat atlatılabilmesi için devletimiz yardım ve destekler gibi pek çok tedbir aldı, almaya da devam ediyor. Valiliğimiz maddi durumu iyi olmayan aileler için yapılan korona virüs maddi ve gıda destekleri uygulamasını hayata geçirdi. Belediyemiz vasıtasıyla dağıtımı sağlanacak.


Sakarya Ticaret Borsası olarak bizlerde birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle hareket ederek, valiliğimize ulaştırılmak üzere 50.000 kilo bakliyat ile kampanya ya katılma kararı aldık. Unutmayalım ki bu salgını atlatmak için birçok ihtiyaçtan vazgeçebiliriz, ama gıdadan vazgeçemeyiz. Bu virüs tarım, su ve gıdanın stratejik önemini daha iyi anlamamıza tarıma daha çok önem verilmesi gerektiğini bir kez daha bize hatırlattı. Türkiye bu salgınla birlikte birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek mücadele etmeye devam edeceğiz. “şeklinde konuştu.  • White Facebook Icon
  • https://twitter.com/SakaryadanTaraf

2019 Sakarya'dan Taraf Haber