top of page

Tever'den kongre açıklaması,'' Tek adayla gideceğiz.

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever 8 Mart'ta gerçekleşecek olan Hendek İlçe Kongresi öncesinde açıklamalarda bulundu.

Tever, gerek sosyal medya gerekse yerel medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, Hendek İlçesin'dede diğer İlçelerde olduğu gibi tek adaylı kongreye gidileceğini söyledi. Tever, şu açıklamalarda bulundu " AK Parti Sakarya İl Başkanlığı olarak 8 Mart'ta yapılacak olan Hendek İlçe Kongresi öncesinde istişarelerde bulunmak üzere İl Teşkilat Başkanımız ve Yerel Yönetimler Başkanımızla bugün Hendek'teyiz. Geçmişten günümüze kadar İlçe Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği, Mahalle Başkanlığı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulunmuş kıymetli dava ve yol arkadaşlarımızla bir araya gelerek görüşlerini aldık.


Öncelikle şunu ifade etmem gerekir ki bu istişare ve temayül sistemini sadece Hendek ilçemizde uygulamıyoruz. Bir takım bilgi eksikliği ve kirliliğinden doğan mesnetsiz iddialar ve söylemler, basın yoluyla yazılanlar çizilenler başta mevcut yönetim olmak üzere partimizin her kesimine zarar vermektedir.


AK Parti'de, en alt kademeden en üst kademeye kadar teşkilatımızın tüm üyeleriyle istişare kültürünü her zaman işletiyor ve biz bu istişare kültürünü ilk defa uygulamıyoruz. Basında ve sosyal medyada lanse edilenler kesinlikle doğru değildir.


Bugün alınan sonuçlar parti içinde, il koordinatörümüzle ve genel merkez teşkilat başkanlığımızla yapacağımız görüşmelerde bizler için önemli ve izleyici bir yol niteliği taşımaktadır.


Genel Merkeze sunacağımız rapor sonrası ilçe başkanımızı belirleyecek ve kongreye her ilçemizde olduğu gibi tek adayla gideceğiz. Ben bugün parti binamıza gelerek görüş ve önerilerini ifade eden tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyor, huzur ve kardeşlik içerisinde gerçekleştireceğimiz kongremizin şimdiden hendek ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum"



Comments


bottom of page