Tever'den Özkoç'a İstifa çağrısı

CHP Milletvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kullandığı ifadelerin ardından AK Parti İl Başkanı Yunus Tever Parti İl binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce başta olmak üzere, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Açıklamasında CHP'ye yüklenen Tever, " Türkiye’nin Suriye’de ne işi var? diyenler, bu ülkede maalesef hiçbir laftan tiksinmedim ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ den tiksindiğim kadar diyebilecek derecede alçalabilen ve maalesef şu anda CHP’de milletvekili sıfatıyla meclisimizde yer alan kişiler var. PKK-PYD’nin ve Esed’in inlerine düşen her SİHA bombası maalesef CHP yönetiminde rahatsızlığa yol açmaktadır. Her zaman olduğu gibi CHP, millet iradesiyle bitmeyen kavgasında her yeni gün bir çirkinlik ortaya çıkartmaktadır. Bu pervasızlık, hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır. CHP, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye düşmanlarına karşı kararlı duruşunu bir türlü hazmedememektedir" ifadelerini kullandı.CHP Milletvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkana sarf ettiği sözleri kendisine iade ettiklerinin altını çizen Tever, yapılan hakaretin sadece umhurbaşkanına değil, temsil ettiği makama da yapıldığını belirtti.


Tever, "Bu şahıs şunu çok iyi bilmelidir ki Cumhurbaşkanımızın şerefi, onuru, haysiyeti 83 milyon vatandaşımızın, ülkemizin onuru, şerefi ve haysiyetidir.Üstüne basa basa söylüyoruz bu şahsın ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir. Ben buradan CHP’li hemşerilerime de sesleniyorum. Siz, böylesi bir temsili asla hak etmiyorsunuz. Milli mücadele döneminde düşmana geçit vermeyen Sakaryalı hemşerilerim de hak etmiyor.Türkiye aleyhine lobi faaliyeti yapanlara destek olan, PKK’nın siyasi uzantılarıyla ortaklık yapan, 17- 25 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ ile işbirliği yapan, darbe şakşakçılığında en ön saflarda yer alan CHP’nin çirkin yüzü Özkoç, artık şirazeden çıkmıştır. Bu şahsın meclis çatısı altında Sakarya Milletvekili olarak görev yapmasından dolayı utanç duyuyoruz ve Sakarya halkını bu şekilde temsil etmesini kabullenemiyoruz. Kendisini de derhal istifaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.Hesabını hukuk ve yargı düzeni içerisinde soruyoruz

Ak Parti olarak konuyla ilgili yasal haklarını sonuna kadar kullandıklarını ifade eden Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, "yaptığı çirkinliklerin hesabını hukuk ve yargı düzeni içerisinde soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz. Sakaryalı hemşerilerim de kendisine bu yaptıklarının hesabını sandıkta soracak ve hak ettiği değeri gösterecektir. Ayrıca tüm teşkilat mensuplarımızdan bu konuda daha itidali davranmalarını, tahrik ve taşkınlıklara sebebiyet verecek her türlü davranıştan uzak durmalarını önemle rica ediyorum" dedi.


  • White Facebook Icon
  • https://twitter.com/SakaryadanTaraf

2019 Sakarya'dan Taraf Haber