top of page

Teşekkür ederek İlimizden ayrıldılar

Tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesinin ardından Avrupa ülkelerinden ve umreden dönen vatandaşlarımız karantinaya alınmıştı. Sakarya'da da bir çok öğrenci KYK yurtlarına 14 gün önce yerleştirilmişti. Bugün öğrenciler karantinalarının bitmesi ve sağlık kontrolleri sonrasında uygun görülmesi üzerine tahliye edildi.


Sakarya'da Avrupa dönüşü corona virüs önlemleri kapsamında 14 gün boyunca karantina altında tutulan 600 öğrenciyapılan testlerin negatif çıkması sonrası evlerine gönderilmeye başlandı.


Serdivan Sabahattin Zaim Yurdu'nda kalan öğrencilerin tahliyesi kontrollü şekilde gerçekleşti. Her kişi teker teker yurttan çıkarılarak sosyal mesafe kuralına uygun şekilde yurttan ayrılmaları sağlandı.


Öğrencilere otobüslerle kentten ayrılacaklar için Sakarya Valiliği'nce seyahat izin belgesi düzenlendi. Yurttan çıkarak, gidecekleri şehirler için ayrılan otobüslere binenler, sosyal mesafe ve yarı kapasitede yolcu taşınma kuralı nedeniyle ikili koltuklara tek oturtuldu.

KYK'dan tahliye edilenlerin 14 gün daha evlerinde karantinada kalacakları öğrenildi
Comentarios


bottom of page