top of page

Tatangalar’dan Milletvekillerine sert tepki

Sakaryaspor Taraftar Grubu Tatangalar yaptıkları açıklama ile Sakarya milletvekillerini sert sözlerle eleştirdi. İşte o açıklama


Seçim zamanları geldi. Mahallemize geldiniz, çayımızı içtiniz, derdimizi dinlediniz. Yanımızda olacağının sözünü verdiniz. Sahnelere Sakaryaspor atkısı ile çıktınız. Bu şehir, bu millet sizlere inandı, güvendi ve teveccühü ile yedinizi de bir makam sahibi yaptı.

Seçim geçti, ortaklık bitti. Bize uzatılan güler yüzlü eller, sırtımız sıvazlanıp verilen sözler kendini kapalı duvarların arkasına atan vekillere bıraktı. Vekil olarak atadıklarımız milletine, Sakarya’ya, memleketine kapalı bir şekilde sadece Ankaralı oldular.


Geçtiğimiz sene bin bir iftiraya ve saldırıya uğradığımız Amedspor sürecinde rakibin lehine mecliste ve sosyal medyada konuşan milletvekillerine biriniz çıkıp ‘hayırdır hafız’ demediniz. Biriniz bile Sakaryapor’a sahip çıkmadınız.


Sene başında ‘zamanın yönetimi forma’ kampanyası gerçekleştirdi. Yine biriniz bile kampanyaya katılmadınız. ‘Yönetime güvenmiyorlar’ diyip sineye çektik. Fakat hali hazırda şehirde güven duygusu ve birlik & beraberlik oluşmuşken 54. Yıl forması kampanyasına bir vekilimizin bile katılmamasına anlam veremiyoruz. Sakaryaspor’u görmezden gelmenize ‘artık yeter’ diyoruz


. Siz Ali İhsan Bey, Play-Off finalinde Sakaryaspor’a bir başarı tweeti bile atmadınız. İstanbul seçimlerini Sakaryaspor’dan üstün gördünüz. Peki ya şimdi? Şimdi de mi kaybedilecek bir seçiminiz var?


Siz Recep Bey, en son ne zaman Sakaryaspor’u bırakın Sakarya ile ilgili bir girişiminiz oldu? Bu sessizliğiniz nedendir?


Siz, Kenan Bey, spora yakın vekilimiz var diye sevindikten sonra her seferinde hevesimizi kursağımızda bırakmak zorunda mısınız?


Siz Çiğdem Hanım, Twitter’da olduğu kadar gerçekte de Sakaryasporlu musunuz? Beraber çalıştığınız Ayşenur İslam hanımefendinin Sakaryaspor sayesinde nasıl büyük bir saygınlık kazandığını fark etmemeniz büyük bir şaşkınlık vesilesi bizim için.


Siz Engin Bey, İstanbul takımı statlarında poz vermekten vakit bulup ne zaman Sakaryaspor için vakit ayıracaksınız? Partidaşlarınız geçen sene Sakaryaspor'a iftiralar yağdırırken oy kaygısı ile mi sustunuz?


Siz Levent Bey, Milliyetçiliğin özü önce memleketini sevmek değil midir? Memleket takımınıza olan bu mesafenizin sebebi nedir?


Siz Ümit Bey, Sakaryaspor’a artık nezaket ziyaretlerinden öte somut bir adım atmanın vakti gelmedi mi?


İnsan yaşamında bir kez de olsa kendine şu soruyu sorup yanıtlamalıdır, “Sahip olduğum her şeyi yitirdiğimde, beni ayakta tutacak olan nedir?” Makam, mevki hepsi geçici olup insanı ayakta tutacak olan hatırdır. Ve Sakarya’da hatır kazanmanın yolu Sakaryaspor’dan geçer!


Şehrimizde doyan, şehrimizde üreten, şehrimizde unvan sahibi olan ‘vergi rekortmenlerinin’ de kaç forma aldıklarını merak ediyoruz. Zira isimlerini teşekkür listesinde göremedik!


Acaba, “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” felsefesi ile mi yaşıyorlar?


Sakaryaspor bizimdir, memleket meselesidir. Nüfus kağıdımızda yazan bir öykü öznesidir.


Yalancıların, unvan peşinde olanların anlayacağı bir felsefe, elinde oynatacağı bir kukla değildir. Saygılarımızla...”Comentarios


bottom of page