top of page

Tam 250 Milyon Büyükşehir Kasasında kalacak

AK Parti Sakarya Milletvekilleri bir süredir Sakarya‘yı ilgilendiren çok önemli bir konu hakkında çalışma içindeydiler. Ve o çalışmanın ilk meyvesi Bütçe komisyonunda alındı.


17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde zamanın Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne borç olarak kullandırılan kredinin 250 milyon TL’lik borcun iptali Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonundan geçti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; ‘’ Uzun bir süredir elbirliği içinde takip ettiğimiz bir işti. Komisyondan geçmiş olması çok önemli. Biran önce Meclis Genel Kurulundan da geçmesi için, işin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Genel Kuruldan geçmesiyle Büyükşehir Belediyemiz çok önemli bir yükten kurtulmuş olacak inş.‘’dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi 53 milyon Euro toplam kredi kullanmış ve 18 yılda toplam 32 milyon Euro’sunu ödemişti.


Büyükşehir’in kalan 20 milyon Euro’luk borcunu ise yapılacak yasal düzenleme ile Maliye Bakanlığı üstlenecek.


AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda bu önemli haberi duyurdu. Uncuoğlu paylaşımında: 12.Maddesindeki düzenleme ile Büyükşehir Belediyemizi deprem kredi yükünden kurtaracak olan 2/3113 esas nolu Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununda Değişiklik Yapılması Hk.Kanun teklifi Plan Bütçe komisyonundan geçti, sıra genel kurul aşamasında.Sakarya’mıza hayırlı olsun’’

تعليقات


bottom of page