Sesin Sebebi Sonic Patlama

En son güncellendiği tarih: Oca 27

Hendek de aksam saatlerinde patlama sesini andıran bir ses duyuldu. Akyazı'nın yanı sıra Erenler, Karasu ve Taraklı'dan duyulan patlama sesi nedeniyle vatandaşlar kendilerini sokağa attı. İlk gelen bilgiler patlama sesinin su fabrikasından geldiği yönündeydi. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulansın yanı sıra AFAD ekipleri de sevkedildi. Ancak yapılan arama çalışmalarında herhangi bir bulguya rastlanmadı. Su fabrikasından ayrılan ekipler gelen tüm iddiaları titizlikle değerlendirdi.


Jandarmadan Açıklama


Jandarmadan yapılan bilgilendirmede, Türk Hava Kuvvetlerine bağlı uçakların yüksek sürat duvarı dayanıklılığını ölçtüğü ve ve ses sınırının geçildiği için meydana geldiği belirtildi. Bilgilendirmede ayrıca bulutlu hava nedeniyle alçak irtifada yapılan uçuşun patlamanın sesi olduğu vurgulandı. Eskişehir başta olmak üzere Bilecik ve Bolu gibi bir çok kentten de sesin duyulması bu iddiayı güçlendiriyor.


Vali Kaldırım'dan Açıklama

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da patlama sesi ile ilgili açıklama yaptı .


Kıymetli hemşehrilerimiz,


İlimizde bir patlama meydana geldiği yönünde ihbarlar gelmiş ve paylaşımlar yapıldığı görülmüştür.


İlimiz genelinde yapılan taramada herhangi bir patlama veya olumsuzluk olmadığı ilgili birimlerimizce tesbit edilmiştir.