Serdivan da Toplu Sözleşme Tamam

Serdivan Belediyesi Personel Anonim Şirketi (SERBEL) kadrosunda yer alan işçileri kapsayan toplu sözleşme ile çalışanların ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde önemli oranda iyileştirmeler yapıldı.

2021-2022 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi’nde imzalar, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Hizmet -İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ve Yerel-Sen Genel Sekreter Yardımcısı Melih Kuran’ın yer aldığı ve işçilerin de hazır bulunduğu törende atıldı.

Sahada çalışan bir personel için aylık en düşük ücret 3 bin 734 TL olarak belirlendi. 2022 yılında tüm ücret ve sosyal haklara enflasyon oranında zam yapılacağı belirtilirken ayrıca artı 1 refah payı da eklenerek maaşların düzenleneceği bildirildi.

Önemli olanın işçinin emeğinin karşılığını alması olduğunu ifade eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bu anlayışla hareket ederek her zaman işçinin yanında olmaya ve onların haklarını korumaya devam edeceklerini belirtti.


Hiçbir başarının tesadüf olmadığını dile getiren Alemdar; “Serdivan Belediyesi eğer başarılıysa işçisiyle, memuruyla, bürokratıyla, başkanıyla, meclisiyle bir bütünlük içinde başarılıdır.” diye konuştu.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a yeni sözleşme ile işçilerin haklarını daha da iyileştirmek konusunda belediyenin tüm ekonomik şartlarını zorlayarak kendilerine yardımcı oldukları için teşekkür ettiklerini belirten Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir; “Bugün attığımız imzalar işçinin kararıdır prensibimizle bu sözleşmeyi imzalamış bulunmaktayız. Karşılıklı iyi niyetle yürüttüğümüz toplu iş sözleşmemizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Toplu iş sözleşmemizin başta işçilerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Sözleşmede verilen zam oranından duydukları memnuniyeti dile getiren belediye çalışanları Başkan Alemdar’a teşekkür etti.