top of page

Serdivan Belediyesi'nden Yaşlı destek hattı

Serdivan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Yaşlı Destek Hattı ile Serdivan’da tek başına yaşayan yaşlıların her an yanında olmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili bilgi veren ve Serdivan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2016 yılında hizmet vermeye başlayan Yaşlı Destek Hattı’na kayıtlı 50 vatandaşın olduğunu belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; gün ve saat gözetmeksizin yaşlıların tüm ihtiyaçlarının belediye personeli tarafından karşılandığını belirtti.

Özellikle pandemi süresince daha da hassas hareket ettiklerinin altını çizen Alemdar; belediye olarak evlerine kurdukları buton sayesinde her an onların yanlarında olduklarını belirtti.

Yusuf Alemdar, Yaşlı Destek Hattı bünyesindeki hayat çağrısı ekibinin tüm olumsuz durumlara karşı hem eğitim hem de ekipman yönünden yetkin ve donanımlı olduğunu ifade ederek, evinde buton kurulu olan kişini herhangi bir ihtiyaç için butona basması ile birlikte tüm ekibin ihtiyacın temini ya da yaşanan sıkıntının en kısa sürede giderilmesi için seferber olduğunu söyledi.

Alemdar, Serdivan’da kimsenin yalnız olmadığını belirterek; “Bizim önceliğimiz yediden yetmişe tüm Serdivanlıların huzurlu bir yaşam sürmesi, yaşlılarımızın herhangi bir kaygı duymadan yanlarında olduğumuzu bilmelerinin rahatlığını hissetmeleridir. Yaşlı Destek Hattımız da bu amaçla faaliyete başladı. Her an onların yanındayız. Bu proje ile amacımız onların yüklerini biraz olsun hafifletmek ve onların asla yalnız olmadıklarını bir evlatları da bizler olduğunu hissettirmek. Bu vesileyle pandemi süresince ellerinden öpemediğimiz tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor ve hürmetle ellerinden öpüyorum” dedi.Comments


bottom of page