top of page

Sakaryaspor'dan Hasan Alişan'a cevap geldi.

Sakaryaspor’a destek amaçlı Adapazarı ilçesi Kent Park içerisinde bulunan alana yöresel ürünler fuarı açılmıştı. 2-25 Ekim tarihleri arasında açık olacak 1. Sakarya Muhlama Festivali, Sakaryaspor’a destek amaçlı kurulan kermes ile ilgili SESOB Başkanı Hasan Alişan,”Stratejik Planıyla ilgili değerlendirmesini yaptıktan sonra Kentpark’ta devam eden kermese tepki göstrmişti. Başkan Alişan “Büyükşehir statüsünde ki bir kentte hala kasabalarda uygulanan işler yapılıyor. Hijyene uymayan, denetlenmeyen bu uygulama Sakarya için utanç vericidir” ifadelerini kullanmıştı.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Sakaryaspor Kulübü bir açıklama yaptı ve fuar için Hasan Alişan'dan izin alındığını açıkladı.İ şte o açıklama..


''Sakaryaspor’a destek amacıyla pandemi kuralları çerçevesinde Sakarya Donatım Park’ta gerçekleşen Yöresel Ürünler Pazarı için gerekli izinler ilgili makamlardan alınmıştır.

Yöresel Ürünler Pazarının Donatım Parkta açılması için izin istediğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız SESOB Başkanı Sayın; Hasan Alişan Bey’in bilgisi ve uygun görmesi halinde bu faaliyetin olabileceğini ifade etti.


Biz de bu şekilde hareket ederek bu faaliyetin başlaması adına Sayın Alişan’a ilettik ve uygunluğunu aldık. Tüm faaliyetlerimizi bu çerçevede gerçekleştirmek için gayret sarfediyor ve çalışıyoruz.

Bu faaliyetleri gerçekleştirirken hiç bir kurumun, esnafın ve şahsın zarar görmesini istemeyiz. Bizim tek amacımız şehrimizin tanıtımı, gençlerimizin geleceği ve Sakaryasporumuzun başarısıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''
bottom of page