Sağlık memurunu darp edenler adliyede

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde sağlık memurunu darp eden hasta ile yakınları yakalandı. Emniyette ki işlemlerin ardından zanlılar adliyeye sevk edildi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis'inde görevli sağlık memuru Celalettin Karabıyık, pansuman yaptığı sırada hasta ve yakınları tarafından darp edilmişti. Polis olaya karışan V.K (41), G.Ö (29), G.K (19), G.K (42) ve F.G (55) isimli şahıslar yakalayıp sorguladıktan sonra adliyeye sevk etti.


TEKME, TOKAT SALDIRMIŞLARDI

Saldırıya uğrayan sağlık memuru Celalettin Karabıyık, saldırı anını anlattı. Yüzüne darbeler alan Karabıyık, "Şahıslar 21.15 sıralarında hastaneye geldiler. Yaralı olan şahıs alkollüydü, kolundan yaralıydı. Bizim cerrahi müdahale odasına geldi. Orada ben müdahalesini yapmak üzere şahsı sedyeye aldım. Yakınları vardı, yakınlarına dışarı çıkmaları gerektiğini söyledim. Şahıs sedyenin yanlış tarafına yattı. Sedyenin yukarısına gelmesi gerekiyordu. Şahsa daha yukarıya yatması gerektiğini söyledim. Müdahalesini ancak öyle yapabilirdim. Bu şekilde ben ona söyleyince, 'Neden bana sert yapıyorsun, çok sert şekilde konuşuyorsun' diye söyledi. Bende ona tekrar sedyenin yanlış yerine yattığını yukarıya kayması gerektiğini söyledim. Öyle söyleyince ayağa kalktı ve üzerime yürüdü bağırarak saldırmaya başladı. O saldırı üzerine yakınları tekrar içeri girdi ve saldırmaya, tekme ve yumruk atmaya başladılar. Daha sonra şahıs cerrahi makasını alıp onunla bana saldırmaya çalıştı” diyerek yaşadıklarını anlatıp saldırganlardan şikayetçi olmuştu.


HASTANEDEN KAÇTILAR

Yaşanan arbede esnasında sağlık çalışanına makası saplamak isteyen şahıs ve yakınları hastaneden kaçtılar. Polisin yakalamak için çalışma başlatmasıyla şehirde çok sayıda adrese gidildi. Sağlık memurunu darp ettikten sonra bir evde saklandığı öğrenilen şahıs ve hastanede yaşanan saldırıda yer aldıkları tespit edilen 5 kişi emniyette ki sorgularının ardından adliyeye sevk edildiler. Saldırganların adliyede ki işlemleri devam ediyor.