top of page

Sözleşme imzalandı, Ada Hayat başlıyor

Başkan Mutlu Işıksu ve Dünyalar Firma Yöneticisi Ali Dünya’nın imzaladığı sözleşme sonrası konuşan ve ayrıntıları paylaşan Başkan Işıksu, “Ada Hayat'ın şehrin yarınları için birçok güzelliğin dalga dalga yayılmasına kıymetli bir başlangıç olacağına tüm kalbimle inanıyor ve imzaladığımız sözleşmenin şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Ali Dünya ise “Ada Hayat Projesi’ne hep birlikte imza atmaktan son derece mutluyuz. Mutlu Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bugün ve yarın bu projeyi hep güzelliklerle anacağız.” diye konuştu.

Adapazarı Belediyesi tarafından şehrin tam merkezindeki 18 bin 700 metrekarelik alanda hayata geçirilen Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi’nin gerçekleştirilen uygulama ihalesini Dünyalar Firması kazanmıştı. Adapazarı BelediyeBaşkanı Mutlu Işıksu, Dünyalar Firma Yöneticisi Ali Dünya, Orhangazi Kültür Merkezi’nde buluşarak yapım sözleşmesini imzaladı. İmza programına AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç, Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, Belediye Meclis Üyeleri, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları ve İdari Kadrosu katıldı.

Ali Dünya: “Ada Hayat Güzelliklerle Anılacak”

İmzalanan sözleşme sonrası konuşan Dünyalar Firma Yöneticisi Ali Dünya, Ada Hayat Projesi’nin şehir için çok kıymetli bir proje olduğunu vurguladı. Dünya, “Önemli bir günde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Bu şehrin insanı olarak Ada Hayat Projesinin, kentsel dönüşüme bir başlangıç olduğunu gördük ve incelememiz neticesinde bu çalışmaya ilgi duyduk ve ihaleyi kazandık. 1984 yılında kurulan Dünyalar firması olarak bu şehirde ayak basmadığımız sokak yoktur. Ayrıca ülke içi ve dünyanın birçok ülkesinde çalışmalarımız oldu, olmaya devam ediyor. Tanzanya’da inşaatımız sürüyor. Şehrimizin en kıymetli yerinde hayat bulacak bu projede de sizlerle birlikte imzamız olacak ve Dünyalar firmasının 40’ıncı yaşını Ada Hayat ile kutlayacağız. Mutlu Başkanımıza ve takım arkadaşlarına bizlere güveni için çok teşekkür ediyoruz. Bugün ve yarın hep bu projeyi güzelliklerle anacağız diyor, şehrimiz için hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerime en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Işıksu Sözleşme Ayrıntılarını Paylaştı

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Ali Dünya’ya teşekkür ederek konuşmasına başlarken, projenin öneminden bahsetti ve sözleşme ayrıntılarını paylaştı. Başkan Işıksu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Gurur Veren Bir An Yaşıyoruz”

“Şehir tarihi açısından çok önemli olduğuna inandığımız bu çok kıymetli çalışmanın en önemli anlarından biri olan sözleşme imza töreninde olduğumuz için çok mutlu olduğumuzu ifade ediyorum. Gurur verici bir andayız. 2 yılı aşkın süredir hem şahsi hem de kurumsal yaşamımız açısından oldukça meşakkatli ve bir o kadar da kıymetli çalışma sürecini hep beraber yaşadık, yaşıyoruz.

Bir İlke Hep Birlikte İmza Atıyoruz”

Rabbime hamd ediyorum. Şeffaf, adil, hakkaniyetli, olması gerektiği şekilde, istişareden ödün vermeden, şehre yakışır bir projeyi, ilklere imza atan, şehrin yarınlarına adeta çok güzel bir nakış gibi işlenecek olan Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projemizi, şehrimizin en değerli firmalarından biri olan Dünyalar Firması ile birlikte inşaallah tamamlayacağız.

Başkan Işıksu’dan Dünya’ya Teşekkür

Adapazarı’mızın kuruluşuna işaret eden, içerisinde Meydan, Çarşı, Belediye Hizmet Binası, Orhangazi Miğfer Müzesi, Çok Amaçlı Salon, (Sinema, Tiyatro ve Evlendirme Dairesi) ve Otoparkların dahil olduğu 6 farklı projeyi barındıran, her detayında anlam saklı ve hepimizin hikayesine, ayrıntılarına hâkim olduğunu bildiğimiz bu projenin sözleşmesini imzalıyoruz. Adapazarı’mızı bizler gibi çok seven, projenin yükleniciliğini üstlenen Dünyalar Firmasına başta Ali Dünya ağabeyimiz olmak üzere tüm yöneticilerine ve ekibine hassaten çok teşekkür ediyorum.

Ada Hayat Şehrin Projesidir”

Her zaman ifade etmekten hiç geri durmayacağım. Ada Hayat, şehrin projesidir. Bu projeyi, bizlere inancını, güvenini hiç yitirmeyen, dua ve destekleriyle hep yanımızda olan kıymetli hemşehrilerimizle birlikte paylaşıyor olmanın, bu projeye inanmış ve gönlünü vermiş olanlarla, sizlerle birlikte başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Comments


bottom of page