top of page

Rahmi Şengül; ‘’ Bu günler elbet geçecek ‘’

Covit 19 Korona ; kuşkusuz son bir aydır hayatımızın odak noktasında; bir ay öncesi gibi değil hayatımız. Bazılarımız belki de sevdiklerini ,yakınlarını kaybetti. Hepimiz bir şekilde bu süreçten üstümüze düşen payı alıyoruz.


Koronalı günlerde evde otururken ; kuşkusuz çok özlediğimiz şeylerde var. Futbolu özledik; Sakaryaspor’u özledik. Aslında birçok şeyi özledik.


Erenler Belediyes Başkan yardımcısı, Rahmi Şengül Sakaryaspor’un ve futbolun yıllardan bu yana içinde olan bir isim.


Bu günler de elbet geçecek


Şengül ile bu zor günlerde biraz futbol biraz Korona salgını ile ilgili konuştuk.


Konuşmasına başlarken ,vurguladığı bir kelime var Şengül’ün ; ‘’ Bir an önce eskiye dönebilmek için #EvdeKal diyorum.!"


Bu salgın bir iki ay öncesine kadar bizim için sıradan olan şeylerin; aslında ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Arkadaşlarınla beraber olmanın, aklına estiğinde bir kafeye gidip çay kahve içmenin; çok uzun zaman görmediğin bir dostla karşılaştığında ona sarılmanın, canın istediği için kalkıp gittiğin lokantada yedigin yemeklerin ; nasıl bir ayrıcalık olduğunu gösterdi.


Hepimiz Biriz birlikte hareket etmeliyiz


Futboluda özledik tabi..Tam da elimizde kağıt kalem hesaplar yaparken; direk mi , Play-Off’mu derken bugünlerdeyiz. Elbet; yeniden o günlere döneceğiz. Ama öyle bir süreçten geçiyoruz ki ; Hepimiz aynı risk altındayız, onun için hepimiz biriz. Sen ben yok. Sadece biz var. İşte bu nedenle hepimiz Temel hijyen ve karantina kurallarına uyarak bu virüsün yayılmasını engelleyeceğiz.


Bireysel Davranma Lüksümüz yok


Bu öyle bir süreç ki ; bireysel davranma lüksümüz yok. Sayın Cumhurbaşkanımız herkes kendi karantinasını uygulasın derken; bunu kast ediyor. Herkes; kendi önlemini alıp; kurallara uyarsa ,o günler elbette geçecek.


Bir an önce eskiye dönebilmek için #EvdeKal diyorum


İşte o zaman Sakaryaspor‘dada kaldığımız yerden devam edeceğiz. Açıkçası ; bende özledim; tribünden maç izlemeyi; gol olunca havalara zıplamayı. Ama bu süreci daha zor geçirenler var. Sevdiklerini kaybedenler ; yada hastalığı ağır geçirenler. İşte bu nedenle hepimize görevler düşüyor. En başta kendimizin, sonra sevdiklerimizin ve hatta hiç tanımadığımız insanlar için Bir an önce eskiye dönebilmek için #EvdeKal diyorum.‘’
bottom of page