top of page

Rahmi Şengül, '2017'deki Sakaryaspor'un şampiyonluğu bir kırılma noktasıydı ''

Güncelleme tarihi: 14 May 2020

Takvim yaprakları, bundan tam 3 yıl önce 14 Mayıs 2017'yi gösteriyor..Bütün Sakarya nefesini tutmuş,İstanbul Olimpiyat Stadından gelecek güzel haberi bekliyor.

4 yıldan bu yana beklenen 2.Lig hasreti Olmpiyat Stadında mı kalacak, yoksa yeşerecek mi.

Tribünler tıklım tıklım..Ve maç başlıyor. Spor Toto 3. Lig 3. Grup play-off final maçında Sakaryaspor ve Diyarbekirspor karşı karşıya.


Karşılaşmada normal süre goisüz tamamlanıyor..Ve uzatma devreleri..Bir anda Olmpiyat Stadını dolduran Sakaryaspor taraftarları buz kesiyor. Diyarbekirspor 93. dakikada Serhat Baştan'ın golüyle 1- 0 öne geçiyor..

Yeşil siyahlıların kalplerinin daha bir arttığı,tiribündeki herkesin birbirlerine daha fazla sarılıp unutla golü beklediği anlar..


Ama gol gelmedikçe,gerilim ve endişe daha da artıyor.


Yoksa bir sezon daha boşa mı gidecek..


Ve kronometreler 105.'i gösterirken, Çoşkun Yılmaz'ın beraberlik golü..Tribünler yıklıyor. ve 111'nci dakika da yine Çoşkun Yılmaz sahneye çıkıyor.

Spor Toto 3. Lig 3. Grup play-off final maçında Diyarbekirspor'u uzatma dakikalarında attığı gollerle 2-1 yenen Sakaryaspor, 4 yıllık aranın ardından bir üst lige yükselmeyi başarıyor.


Futbol Şube Sorumlusu Rahmi Şengül Anlatıyor.


Aslında, ben özelikle sahada sakin yapım ile bilinirim. Ama bu maç başkaydı.Gerçekten yorucu geçen bir sezonun ardından ipi göğüslemek isiyorduk. Çünkü 4 yılın özlemi vardı. Elbette zamanında Süper liglerde oynamış bir Sakaryaspor var. Ama bu öyle biir maçtı ki,şampiyon olamazsak,hayaller yıkılacak,geriye dönüş olacaktı. O maçta yenik olmamıza rağmen kazanacağımızdan hiç kuşku duymadım.Öyle doğdu içime..Hiç unutamayacağım, büyük mutluluk duyduğum bir maçtı. Gönül bir sene sonra da şampiyonlukla bu başarıyı taçlandırmak isterdi ama olmadı.

O seneki şamiyonluk önemliydi, çünkü kırılma noktasıydı..
Comments


bottom of page