Oysa onca uyarı ve çağrı yapılmıştı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan ‘evde kal’ çağrılarını dikkate almayan yüzlerce vatandaş, asker uğurlaması için terminale geldi. Davul ve zurnanın çalındığı terminalde ortaya çıkan manzara da ise ‘sosyal mesafe’ kuralının umursanmadığı görüldü.


Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını kapsamında, ülkemizde de her geçen gün yeni önlemler alınıyor, devletin en tepesindeki isimler başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere ise vatandaşlara evde kalmaları yönünde çağrılarda bulunuyor.


Bu akşam saatlerinde yetkililerin tüm çağrılarına rağmen yüzlerce Sakaryalı vatandaş, asker uğurlaması için şehirlerarası otobüs terminaline geldi. Davul ve zurnaların çalındığı, oyun havalarının oynandığı terminalde ortaya çıkan manzarada ise vatandaşların sosyal mesafe’ kuralını umursamadığı görüldü.


Oysa ; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her gün açıkladığı Corona virüs rakamlarında ölü sayısı 9’a çıkarken vaka sayısıda 670’e çıktı.


Çok bulaşıcı olan Corona‘nın yayılımını engellemek için yetkililer mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması ve sosyal mesafenin korunması çağrısı yapıyor.