top of page

Onlar Sakarya'nın gurur kaynakları

8. Sınıf öğrencilerinin heyecanla beklediği LGS sonuçları açıklandı. Sakarya’dan 2 öğrenci tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye Şampiyonları arasına katıldı. Salgın sürecinde uzaktan eğitimler ve online sınavlar ile öğrencileri LGS’ye hazırlayan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, elde edilen başarılarla hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.


LGS’nin bu gün açıklanan sonuçlarına göre 2 öğrenci Türkiye Şampiyonu olarak ilimize büyük gurur yaşattılar. Akyazı Paris Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Kerem Bulama ile İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin öğrencisi Çınar Kar tüm sorulara doğru cevap verdikleri sınav sonucunda 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldular.


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; “Öğrencilerimizin, salgından en az şekilde etkilenmeleri için hem akademik hem de rehberlik çalışmaları yaptık. Bu çalışmaların geri dönüşleri çocuklarımızın başarılarıdır. İki çocuğumuzun Türkiye 1.si olmasından büyük gurur duyuyorum. Paris Ortaokulu ve İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji yöneticilerini, öğretmenlerini, öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi.
コメント


bottom of page