top of page

O OKUL CANLI YAYINLARLA FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR


Camili 2’de bulunan IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 9. sınıftan 10. sınıfa geçen öğrencilere yönelik “Alan Tanıtım ve Tercih Süreci” programı canlı yayınla youtube kanalından gerçekleştirildi.

29 Haziran Pazartesi günü saat 14’te okulun youtube kanalından gerçekleştirilen canlı yayın radyo televizyon alanının katkılarıyla öğrencilere ve velilere ulaştırıldı.

Canlı yayında okul müdürü Mithat Şahin, rehber öğretmenler Şeyhnaz Ebri ve Halit Murat Uygun ile alan şefleri Zeki Beyhan, Fatih Karakütük, Emine Özmat ve İsa Karyağdı öğrenciler ve velileri bilgilendirdi.

Tercih Süreci Hakkında Bilgilendirme

Okulun rehber öğretmenleri 10 Temmuz’a kadar devam edecek olan alan tercihi sürecinde öğrencilerin neler yapması gerektiği konusunda bilgi verdiler. Okul, program, alan ve dal tanıtım bilgilerinin yer aldığı bakanlığın hazırladığı internet sitelerini tanıttılar. Sakarya’da bulunan meslek liselerindeki alanların bilgilerinin yer aldığı tabloya okulun internet sitesinden ulaşılabileceğini belirttiler. E – okul üzerinden tercih işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulunan rehber öğretmenler canlı yayın esnasında öğrencilerin sorduğu sorulara cevap verdiler.


Alan Tanıtımları

Ardından Radyo TV alanı şefi Zeki Beyhan, Elektrik – Elektronik Teknolojileri alanı şefi Fatih Karakütük, Grafik – Fotoğraf alanı şefi Emine Özmat ve Bilişim Teknolojileri alanı şefi İsa Karyağdı kendi alanlarını öğrencilere ve velilere tanıttı. Canlı yayın sırasında öğrencilerin sorduğu sorulara cevap verdiler.

Yaklaşık 1 saat süren canlı yayına okulun 9. sınıfını bitiren öğrencilerin büyük bir çoğunluğu katıldı. Öğrenciler ve veliler bu yayın sayesinde sorularına anında cevap bulabildiler.

Okul Müdürü Mithat Şahin, radyo tv alanının katkılarıyla uzaktan eğitime devam ettiklerini belirterek yayına katılımın üst düzeyde olduğunu söyledi. Yayında emeği geçen herkese teşekkür etti.


Comments


bottom of page