top of page

O genelge sonrası Sakaryaspor kongresine yeşil ışık çıktı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgenin ardından Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Spor kulüpleri dahil tüm genel kurulların kurallara uymak kaydı ile yapılabileceğini duyurdu.


BAKANLIK İLLERE BIRAKTI


Bakanlığın açıkladığı genelgede; Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikte ve kooperatifier tarafından düzenlenecek genel kurul dahil kişilerin bir araya gelmesine neden olan her türlü etkinliklere dair 02.03.2021 tarih ve 3514 sayılı Genelgemizde düşük, orta v e yüksek risk grubunda bulunan iller için belirlenen usul ve esasların süregelen uygulanmasına aynen devam edilecektir. 02.03.2021 tarih ve 3514 sayılı Genelgemize göre çok yüksek risk grubunda bulunan 17 ilde ise il Hıfzıssıha Kurullarınca alınan karara göre uygulama belirlenecektir.

VALİ TWİTER'DAN DUYURDU

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yeşil siyahlı taraftarların uzun süredir beklediği Sakaryaspor kongresi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Twiter hesabından genelge sornası açıklamalarda bulunan Vali Kaldırım; kongreler için;

''Aldığımız karar doğrultusunda İlimiz genelinde;Sivil Toplum Kuruluşları (Spor Kulüpleri dahil) belirlenen kişi sayısı ve kurallara uymak kaydıyla genel kurullarını yapabileceklerdir... Lütfen tedbirlere hassasiyetle uyalım...'' paylaşımı yaptı.



Comments


bottom of page