Nostaljik Tramvaydan haber var ...Bursa'dan sipariş verilecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO meclisinde açıklamalarda bulundu. Çok tartışılan nostaljik tramvay projesi ile ilgili bilgiler veren Yüce, Bursa'dan 3 tane tramvay sipariş edileceğini belirtti.Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç katıldı.


Mecliste konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; tramvay projesi ile ilgili konuştu.

Bursa'dan 3 tane tramvay alınacağını söyleyen Yüce, TÜVASAŞ'ta bakım yapılacağını belirtti.


Yüce, "Projemizin başından itibaren anketler yapıyoruz. Bildiğiniz üzere bir çok vatandaş ve esnafımıza sorduk. Yeni Cami’de anketimizi tamamladık, Çark Caddesi’nde ise hemen hemen bitirdik sayılır. Bize esnafımızdan şu şekilde bir sitem geldi. İnsanlar arabasını 5 dakika park ederek alışveriş yapıyor. Tramvay bu park eden araçları engellemesin. Bizde düşündük ve hak verdik.

Tramvayın rotası Yenicami’den başlayıp Çark Caddesi’de devam etmek ve Millet Bahçesi’nde son bulması.


Vatandaşların trafik kaygısından dolayı ve esnafın zarar görmemesi için bulvarın tam ortasından travmayı geçireceğiz. Zaten tramvay devasa bir şey değil. 1.70 cm’lik genişlikte ve 40 kişi alıyor. Bulvarın ortasından hiç kimseye zarar vermeden, Çark Caddesi'ne gelecek. İlk etapta Millet Bahçesi'nde son bulacak. Sonraki aşama ise Sapak Cami’ne son bulacak" dedi.