Milletvekili Sofuoğlu; ‘’Berat Albayrak beni durdurdu ‘’

Güncelleme tarihi: 13 Oca 2020

Ak Parti Sakarya Teşkilatı, basınla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan Ak Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sofuoğlu, ''Ben siyaset yapmak için milletvekili olmadım siyasetçi olmak gibi bir hayalim yok.'' diyerek kendilerine eleştirenlere duygu yüklü cevap verdi.

Sofuoğlu kendisinin çok kırıldığını motivasyonun düştüğü belirterek sitem etti. Sürekli kendisine yönelik basında ve sosyal medyada eleştiri ve ağır ithamlar aldığını belirten Sofuoğlu, "Hiç kimse beni 3 yıl sonra bu kimlikle göremiyecek. Ben görevimin tamamlanması bekliyorum''ifadelerini kulalndı. Bir buçuk yıllık vekillik sürecinde çok yıprandığını belirten Sofuoğlu,"Seçimden önce ayrılacaktım Berat Albayrak beni durdurdu" ifadelerini kullandı. 

"BUNUN İÇİN Mİ UĞRAŞTIM?"

Sakaryaspor içinde birçok girişimlerinin olduğunu belirten Sofuoğlu, kendisinin çok fazla hakaret ve ağır ithamlara maruz kaldığını belirterek "Kendi kendime dedim ki bunun için mi uğraştım?" diyerek tepki gösterdi.

Ayrıca Sakaryaspor için Berat Albayrak'ı çok aradığını ama daha sonra arayacak yüzünün kalmadığını belirten Sofuoğlu, "Keşke o kredimi o telefonları farklı şekillerde şehrin başka sorunları için arasaydım." dedi.

"ŞEHİRDE HEP 4 MİLLETVEKİLİ ELEŞTİRİLİYOR"


Cümlelerini bir başka konuda sitem ederek bitiren Sofuoğlu, "Bu şehirde hep 4 milletvekili eleştiriliyor diğer 3 milletvekillerini de unutmayın lütfen! Zoruma gidenleden biri de bu konu. Sadece hep biz başlıklardayız diğer 3 milletvekillerini de unutmayalım" ifadelerini kullandı.


Kenan Sofuoğlu'nun yaptığı açıklamalar şu şekilde;

''Saygı görmeyi bırakın çok ağır ithamlar ile sosyal medyadan küfürler yedik. Sakaryaspor taraftarı mi, kim bilmiyorum küfürler yedik. Kendime kendime dedim ki bunun için mi uğraştım. Bunun için mi maliye bakanlığının kapısını çaldım?


Essasında ben başından ayrılacaktım vekil olamadan önce. Bana bu davet geldikten sonra seçimden önce ayrılacaktım Berat Albayrak beni durdurdu.

Sakaryaspor için o kadar çok aradım ki Berat abiyi daha sonra arayacak yüzüm kalmadı. Keşke o kredimi o telefonları farklı şekillerde şehrin başka sorunları için arasaydım. Kendime de çok kızdığım zamanlar oldu. Ve sonunda noldu BMC'den rica edildi.

Maliye bakanımız rica etti 'Kenan ile görüş sıkıntı var' diye ve bu hatır üzerine o para ödendi. Sonra noldu birçok taraftar tepki gösterdi. Belkide o sponsor 2 milyon, 5 milyon, 10 milyon, 15 milyon diye yıllarca devam edecekti. Ben nasıl kırıldıysam BMC'de kırıldı.