top of page

MHP'li, Akar,''SAÜ'yü göreve davet ediyorum..''

Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Akit TV'de katıldığı programda sarf etiği sözlere bir tepkide MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'dan geldi. Akar,Sakarya Üniversitesi yönetimini adli ve idari anlamda göreve davet etti.İşte o açıklama


'' Geçmişte yapmış olduğu açıklamalarıyla Türkiye gündemini gereksiz yere meşgul eden Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı bir TV programında günümüzde Z kuşağı olarak tabir edilen gençlerimizi hedonist yani hayatın anlamını haz peşinde koşmak olarak gören kimse şeklinde nitelendirmiş ve devamında üniversitelerin şehirlerin gelişimine olumlu katkısının olmadığını, Serdivan ilçemizi örnek vererek üniversite çevresindeki apart konutların fuhuş evleri haline geldiğini söylemiş ve bu kanaate de derslerine öğrencilerin katılımının düşmesi üzerine vardığını beyan etmiştir.


Haber sitelerine de düşmüş olan bu hazin ve hadsiz beyanların Profesör ünvanına sahip bir öğretim görevlisi tarafından söylenmiş olması akademik haysiyetle bağdaşmadığı gibi bu beyanları genel ahlak kurallarına ve en önemlisi kul hakkına saldırı teşkil etmesi münasebetiyle de maruz görmek mümkün değildir.


Bir öğretim görevlisinin derslerine gösterilen katılımın düşüklüğünden dem vurup gençlerimizi ve üniversitemizi akıl almaz bir gerekçeyle aşağılaması, çocuklarını iyi bir eğitim almak için şehrimize yollayan vatandaşlarımız nazarında nasıl bir karşılık bulacaktır? Bunca aile çocuklarının geleceği ve akıbeti hakkında telafi edilemeyecek düzeyde endişeye sürüklenmeyecek midir? K

amu oyunu ulusal yayın yapan bir kanal üzerinden haksız bir şekilde yönlendirmeye ve Sakarya Üniversitesini fuhuş ortamıyla ilişkilendirmeye Ebubekir Sofuoğlu’nun hakkı var mıdır? Bu haddi kendisinde nasıl bulmaktadır?


Toptancı ve aşalayıcı bir yaklaşımla gençliğimizi hedef alan, Türk toplumunun üzerinde hassasiyetle durduğu namus ve şeref kavramlarına dokunarak üniversiteli öğrencilerimizi, Sakarya Üniversitesini ve Serdivan ilçemizi fuhuş nitelemesine indirgeyerek toplum nazarında haksız bir şekilde zan altında bırakan bu açılamaları şiddetle kınıyor, öğrencilerimizin bu zihniyete teslim edilmemesi gerektiğini düşünüyor ve Sakarya Üniversitesi yönetimini adli ve idari anlamda göreve davet ediyorum.



Comments


bottom of page