top of page

Kosk Yapı İle Kaliteli Cephe Kaplamasına Kavuşun

Güncelleme tarihi: 20 Oca 2020

Cephe kaplama bu alanda dizayn edilmiş özel kaplama ürünleri kullanılarak binaların iç ve dış cephelerinin giydirilmesi işlemidir. Bu işlem dış cephe mantolama işlemi olarak da bilinir. Cephe kaplama ile amaçlanan binaları ısı yalıtımına karşı dayanıklı hale getirmek veya ısı yalıtımı sağlamaktır.


Kosk Yapı İle Dış Cephe Kaplama Uygulamaları ve Çeşitleri


Dış cephe kaplama malzemeleri binaların yapım malzemelerine uygulanan yüzeylere ve tekniklere göre çeşitlilik arz etmektedir.


Dekoratif mantolama dış cephe kaplama çeşitleri çimento ve silis kum yardımı ile üretilir. Sağlamdır ve hemen hemen her türlü binaya rahatlıkla yapılmaktadır. Bu cephe kaplamaması diğer kaplamalara göre ısı yalıtımı konusunda en başarılı iş çıkaran kaplama çeşididir.


Kosk yapı ile dekoratif mantolama dış cephe kaplama çeşitlerini evinize gönül rahatlığı ile yaptırabilir, evinizi işinin ehli duvar ustalarına teslim edebilirsiniz.

Alüminyum panel dış cephe kaplaması, hafiftir. Hafifliğinin yanı sıra oldukça sağlamdır ve bu özellikleri ile cephe kaplama çeşitleri arasından ön plana çıkar. Yalı baskı dış cephe kaplaması üzerine boya yapılabilen özelliği ile görselliği ön planda tutuyor. Bu cephe kaplaması hem ısıya karşı dayanıklılık hem de suya karşı koruma sağlıyor.


Ahşap dış cephe kaplaması, oldukça hoş bir görünüm sunar. Estetiği ön planda olan mimarı yapılarda sıklıkla kullanılır ve oldukça da hafiftir.


Taş kaplama, farklı renk seçenekleri mevcut olan doğal taşlardan üretilen kaplama çeşididir. Uygulandığı dış cepheleri hem güzelleştirir hem de yalıtım sağlar. Genellikle, yazlık bölgelerde yer alan ev sahipleri bu uygulamayı tercih eder. Özellikle bu uygulama sonrası evler yazın daha serin ve kışın daha sıcak olmaktadır. Taş kaplama ev sahiplerine verim sağlar ve bu kaplama işleminde doğal klima etkisi yaratan taşlar tercih edilir.


Amerikan Siding kaplama türü ise boya ve bakım gerektirmeyen masrafsız bir dış cephe kaplaması olarak karşımıza çıkıyor. Uv ışınların karşı koruma sağlar, rüzgar sesini iletmez ve neme karşı dayanıklıdır. Kolonların hava almasını ve yapı içerisinde bulunan çeliklerin hasar görmemesini ve paslanmasını önler. Kişilere uzun süreli kullanım sunar ve oldukça hafif bir dış cephe kaplamasıdır.Comments


bottom of page