top of page

KALORİFER KAZANI PATLADI

Pamukova da süt ürünleri işletmesinin kalorifer kazanı patladı.. İşletme binasının yarısı havaya uçtu.. Patlamada bir kişi yaralandı.


Olay Saat. 17.20 sıralarında Pamukova Cumhuriyet Mahallesi Fatih Caddesi D-650 kara yolu kenarında bulunan bir süt ürünleri işleme tesisinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Pamukova Cumhuriyet Mahallesi Fatih Caddesinde yeni faaliyete geçecek olan süt ürünleri işletme tesisinde bakımı yapılıp yeni monte edilen kalorifer kazanı işletmede çalışan Sadi T. Tarafından yakıldıktan bir süre iddialara göre basıncın yükselmesi sonrası patladı. Patlamanın şiddeti ile işletme binasının yarısı yıkılırken, patlayan kalorifer kazanı yerinden 10 metre ileriye fırladı. Patlamada işletmede çalışan ve kalorifer kazanını yakan Sadi T. de yaralandı


Kalorifer kazanının patlamasının şiddeti ile işletme binasının yarısı tamamen yıkılırken patlamanın etkisi ile binadan kopan parçalar etrafa dağılırken, yanında bulunan mobilya işletmesi de zarar gördü. Patlama sonrası olay yerine 112 ambulanslar ve İtfaiye sevk edildi. Patlamada yaralanan ve vücudunda birinci derce yanıklar oluşan işçi Sadi T. Pamukova İlçe Hastanesinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.


Görgü tanıkları patlamanın şiddetinin deprem etkisi yarattığını ifade ederek, çöken binanın parçalarının yaklaşık yüz metrelik alana dağıldığını, patla esnasında binanın yakınında kimsenin olmamasının olası bir faciayı önlediğini ifade ettiler. Patlama sonrası İlçe Kaymakamı Recai Karal olay yerine gelerek yetkililerden patlamayla ilgili bilgi aldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


Comments


bottom of page