top of page

Kale Okulları’ndan Türkiye’de Bir İlk


Çin’den dünyaya yayılan ve milyonlarca insanı endişeye sürükleyen Coronavirus henüz Türkiye’de görülmese de, Kale Okulları; Coronavirus ile ilgili Türkiye’de ilk kez hayata geçen bir uygulamayla virüse karşı önlem aldı.


Her Şey Çocuklarımız İçin


Uygulama hakkında bilgi veren Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, “Nano hijyen gümüş kolloidal dezenfektan ile yüzey ve genel dezenfeksiyon Avrupa’da uygulanmaktadır. Corona, H1N1 başta olmak üzere, birçok hastalık etmeni virüsleri temizlemek için 3 ay etkili nano teknolojik kuru buhar sistemi metodu kullanılmaktadır. Bu yöntem bir ilk olarak Kale Okulları’nın tüm kampüslerinde geçtiğimiz hafta uygulanmaya başlanmıştır. Her şey çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim alarak, geleceklerini sağlam temeller üzerinde inşa etmeleri için.” diye konuştu.


Basit Önlemler Hayat Kurtarır


Coronavirus’ten korunmak için bireyler olarak herkese görev düştüğünün altını çizen Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, özellikle hasta insanlar veya çevresi ile doğrudan temas ettikten sonra sık sık elleri yıkamanın önemine değinerek, korunmak için basit uygulamaların sağlıklı yaşam noktasında önemli olduğunu belirtti.
Comments


bottom of page