top of page

Kahreden bekleyiş

Arkadaşlarıyla birlikte Sakarya Nehri’ne yüzmeye giden 13 yaşındaki Gökdeniz Serbest isimli çocuk akıntıya kapılarak suda kayboldu. AFAD ekiplerince suda kaybolan çocuğun arama çalışmaları gün boyunca sürerken havanın kararmasıyla arama çalışmalarına yarın devam edileceği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre; saat 15;00 sıralarında Adapazarı ilçesi Turnadere Mahallesi mevkii Sakarya Nehrinde meydana gelen olayda mahallede ikamet eden 13 yaşındaki Gökdeniz Serbest, arkadaşlarıyla birlikte nehre gitti. 13 yaşındaki Serbest ve arkadaşı serinlemek için girdiği nehirde bir anda boğulma tehlikesi geçirdi. 13 yaşındaki çocuk bir süre sonra suda gözden kaybolurken, diğer boğulma tehlikesi geçiren çocuk ise kendi imkanlarıyla sudan çıktı.


ARAMA ÇALIŞMALARINA YARIM DEVAM EDİLECEK

Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine jandarma ve AFAD’a bağlı 2 araç, 1 bot ve 5 personel olay yerine sevk edildi. Ekiplerce arama çalışmaları sürerken, suda kaybolan çocuğun yakınları ise durumu öğrenerek nehir kenarına akın etti. Öte yandan, Kocaeli Deniz Polisi’nin de bölgeye gelmesiyle birlikte arama çalışmalarını gün boyunca sürdürdü.

Havanın kararmasıyla arama çalışmalarında zorlanan ekipler yarın devam edeceğini bildirdiler.Comments


bottom of page