top of page

İpekyolu Belediyeler Birliği Toplandı

İpekyolu Belediyeleri Turizm ve Kalkınma Birliği üyeleri toplantısına Sakarya Eski Milletvekili danışma kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa İsen, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, İpekyolu Belediyeler Birliği Başkanı Murat Kaya, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Danışma kurulu üyesi Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdürü Yusuf  Kıraç,  İpek Yolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği Müdürü Sibel Bozdağcı, İnönü Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Hamamcı, Göynük Belediye Başkan Yardımcısı Samet Çetinbaş, İznik Belediyesi Meclis  Üyeleri Zeliha Peşte, Önder Bulut, Gölpazarı Belediyesi, Sapanca Belediyesi, Karapürcek Belediyesi Meclis üyeleri katıklımı ile gerçekleşti.

PROJELER KONUŞULDU

İpekyolu Belediyeler Birliği ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın yönettiği toplantıda İpekyolu’nun yanı sıra, Ordu Yolu ya da Kral Yolu olarak anılan rotasyonun turizmden hak ettiği payı alabilmesi için yapılan çalışmalar aktarıldı. Üye kentler arasında birlikteliği sağlayacak, kent estetiğine katkı sunacak projelerin yapılması kararlaştırıldı. İpekyolu Belediyeler Birliği’nin yapacağı projeler için MARKA veya başkaca kurumlardan destek alabilmesi için yürütülen çalışmaların anlatıldığı toplantı, faaliyet ve kesin hesap raporunun oy birliğiyle onaylandığı toplantının ardından toplantı sona erdi.

TARİHİ YERLERE ZİYARET

İznik Belediye Başkanı Kağan Metmet Usta'nın rehberliğinde İznik Lefke Kapı, Yeşil Camii, İznik Nilüfer Hatun İmareti (Türk İslam Eserleri Müzesi), İznikli Gönül Adamı Eşrefoğlu Rumi Türbesi, Ayasofya (Orhan Camii), Süleymanpaşa Medresesi, Davud-i Kayseri Hazretleri Türbesi ve 1. Murat Hamamı (İznik Çini ve Kent Müzesi) ziyaretleri gerçekleştirildi.,Comentários


bottom of page