top of page

İl Başkanı Gitti bina boşaltıldı tabela kaldırıldı

Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı ile bazı ilçe teşkilatları yazılı bir açıklama yaparak partilerinden istifa ettiklerini kamuoyuna duyurmuştu. Dün yaşanan gelişmelerin ardından bugün Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı olarak kullanılan binadaki tabelalar indirilip, eşyalar taşındı. 23 Ocak’ta Sakarya’da faaliyet gösteren Gelecek Partisi Sakarya il Teşkilatı görevde bir yıl bile kalamadan istifa etti. Gelecek Partisi’nin Adapazarı Yenicami mevkiinde bulunan parti binası istifa kararının ardından hızlıca boşaltılarak kapısı kilitlendi.

DAVUTOĞLU’NU SUÇLADI

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes ve yönetim kurulu üyelerinin yayımladığı basın açıklamasında, şu ifadeleri kullandı;

*Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek, sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık.

*Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi-manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizle-rin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil, biat eden bir teşkilat olmamız istendi. Kabul etmedik, direndik.

*Bizler, Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için bu yola çıktık. İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil.

*Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğüne, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır.

*Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz.


Comments


bottom of page