top of page

İş adamı Erdem Arın'dan 19 Mayıs Mesajı

Almanya'da yaşayan Sakaryalı İş adamı Erdem Arın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aynı zamanda sosyal konularda duyarlılığı ile tanınan Erdem Arın Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanlığı görevinide yapıyor.


Karlsruhe’de düzenlenmesi planlanan Uluslararası Gençlik Festivalinin dünyada yaşanan Koronavirüsü krizi nedeniyle iptal edildiğini ancak gelecek sene gençlerle birlikte daha kapsamlı bir kutlama yapılacağını söyleyen Başkan Erdem Arın 19 Mayıs mesajında şunlara yer verdi;


Tarihin en karanlık döneminde, bilinen cihan düzeninin alaşağı edildiği yıllarda, gözü kadar mavi bir denizden gelip Samsun’a, öncü oldu İstiklal Harbimize.

“Ya İstiklal ya Ölüm” düsturuyla vatanın nasıl savunulacağını, Türk’ün vatanına nasıl sahip çıkacağını tüm cihana yeniden hatırlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü gençlerimize armağan etmiştir.

Necip milletimizin, aziz gençlerimizin ve dahi sporcularımızın bu güzel gününü, Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözüne uymak ümidiyle kutluyorum!

Bağımsız ve güçlü nice 19 Mayıs’lara… Erdem ARINbottom of page