top of page

Huzurevi'nde Coronavirüs paniği

Hendek Melek Nişancı Huzurevi'nde kalan bir erkek şahsın rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması ve sonuçlarının pozitif çıkması sonrasında huzur evinde tarama yapan İlçe Sağlık Müdürlüğü korkutucu sonuçlara ulaştı. Hem başka yaşlılarda hemde Huzurevi çalışanları arasında Coronavirüs taşıyanların olduğu tespit edildi.


Rahatsızlanan yaşlı bir adamın sonuçlarında çıkan Coronvirüs sonrasında Hendek Melek Nişancı Huzurevi'nde İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarama yapmaya karar verdi.

İlk olarak huzurevine giriş-çıkışlar yasaklandı daha sonra huzurevinde kalan tüm yaşlılardan ve personeden alınan örnekler huzur evinde korkutucu sonucu ortaya çıkarttı. 


Bir kaç yaşlıda çıkan pozitif test sonuçlarının yanı sıra personele de test uygulandı. Huzur evi personellerinden de bazılarında Coronavirüs tespit edilince personle evlerinde, yaşlılar ise hastanede karantina altına alındı. 


Huzur evi binasıda şuan da karantina altında tutuluyor. Binaya giriş çıkış kontrollü olrak sağlandığı ve gerekli önlemlerin alındığı, huzur evinde kalanların ise düzenli olarak kontrollerinin yapıldığı vurgulandı. Opmerkingen


bottom of page