top of page

Hüdaverdi Bahadır ile Sakaryaspor üzerine

Aslında, onunla tanışıklığımız telefon konuşmalarının ötesine geçmemişti..

Son bir yıldır Sakaryaspor ile ilgili adını sıkça duysam da bir araya gelmemiştik.

Ve geçtiğimiz günlerde bir araya geldik..


Sakaryaspor Başkan Vekili Hüdaverdi Bahadır'dan söz ediyorum.


Çok uzun bir sohbet oldu.


Ama en çok, aklımda kalan, Hüdaverdi Bahadır'ın abisinin söylediği bir laf oldu.


Biliyorsunuz, Bahadır aynı zamanda Hendek Belediyesinde Başkan yardımcısı.

Bir gün eve misafirler gelir

.

Konu konuyu açar, Hüdaverdi Bahadır'a konu gelir.. Onu sorarlar. Abisinin verdiği cevap, sanırım yeteri kadar anlam ifade ediyor..


'' Hüdaverdi'nin bir Sakaryaspor'u birde Hendek Belediyesi var. Bizim gördüğümüz yok.Evet; son bir yıldır, Bahadır'ın hayatı bu tempoda..Sakaryaspor'un her maçına gidiyor..

Uzak deplasman bile olsa bazen uçakla bazen aracı ile takımın yanında.


İlk sorum şu oluyor..'Sakaryaspor da yöneticilik yapmak zordur.. Bir yanda cebinden para verirsin, zamanını verirsin ama kimseyi memnun edemezsin..' 'cevaplıyor.


'' Ben öyle bakmıyorum. Çok uzun yıllardır spor ile iç içeyim. Geçtiğimiz sene yönetimde görev aldım. .Sonrasında bu tutku oldu benim için. Çünkü ben Sakaryaspor'u seviyorum. elimden geldiğince Sakaryaspor'u iyi yerlere getirmek için çaba sarf ediyorum. Hata yapabilirim, eksiğim olabilir. Âmâ niyetim tamamen bu doğrultuda.''


Hep konuşulan bir soruyu soruyorum. ''Tanınmak, reklam yapmak mı, net olacak belki ama Sakaryaspor üzerinden ön planda olmak mı''

Cevaplıyor..

''Belki böyle düşünenler ilk başta olmuştur. Ancak, insanlar beni tanıdıkça, yapmaya çalıştıklarımızı niyetimizi anladıkça böyle olmadığını anladılar. Benim bu hayatta bir duruşum var.. Öncelikle hiçbir zaman kaçtı gitti dedirtmem. .Başarılı olmak için elimden geleni yaparım. Bir beklentim yok ki benim. .Ne siyaseten ne de başka bir anlamda. Zaten o bölümleri geçmişiz.


Kongre kararı öncesi adının Sakaryaspor Başkan adaylığı için geçtiğini hala olası bir kongrede böyle bir düşüncesinin olup olmadığını soruyorum. Cevaplıyor..

'' Şu an böyle bir ortam yok. Tek düşüncemiz Sakaryaspor'un bu sezon hedefe ulaşması. Ben bu takıma inanıyorum. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Allah var gönlümden de bu sene bir üst lige çıkmak geçiyor. Bunu çok istiyorum. En çokta 1 milyonluk Sakarya için istiyorum.


Sakaryaspor'a maddi katkıda bulunup bulunmadığını ve bulundu ise bunun borç olarak yazdırıp yazdırmadığını soruyorum. Cevaplıyor..

.

''' Bu tür şeyleri konuşmak benim karakterime uymaz.. Ama sen sordun diye cevaplıyorum. Elbette desteğimiz oldu. Ve hiçbirisini borç temlik adı altında değil karşılıksız verdim..


<Evet Hüdaverdi Bahadır ile özetle bunları konuştuk.. Bir şeyi ifade edeyim. İsimlerle ilgili her yazı sonrası çokça yorumlar geliyor. .Oysa ,ben gazeteciyim. En azından ben kendi adıma adı Sakaryaspor için geçen her isimle bizzat konuştum.. Cumhur Genç ile de, Uğur Akkuş ile de. .Sözün özü Sakaryaspor için çaba sarf eden herkes benim için değerlidir.

Raif Ugan Yazdıbottom of page