top of page

Eyvah eyvah..Virüsü 57 kişiyi bulaştırmış!

üLkemizde ve ilimizde Covid-19 vakalarında düşüşlerin görülmesiyle başlayan normalleşme planı hayata geçirilirken, Akyazı'da akşam saatlerinde gelen bir haber virüs tehlikesini gözler önüne serdi. İlçede 50 yaşlarındaki bir kadın virüslü olarak katıldığı iftarlar cenaze ve mukabele'den onlarca kişiye virüs bulaştırdı. Rakamın artmasından endişe ediliyor.

Akyazı'nın bir mahallesi'nde yaşayan 59 yaşındaki T.A. adlı kadin bugün virüs belirtileri ile getirildiği hastanede yapılan testlerde durumu 'Pozitif' çıktı. Bunun üzerine hemen hastanede gözetim altına alınarak karantina uygulanan kadınının virüsü nasıl kaptığı yönündeki bilgiler araştırıldığında ise gerçekler ürküttü..

İFTAR,CENAZE VE MUKABELELERE GİTMİŞ  Kadın hastanede virüs taşıdığını bilmeden günlük hayatına devam ederek bu 14 günlük süre içerisinde 2 aile iftarı, bir cenaze ve ramazan boyunca da evlerde okunan mukabelere katıldığını söyledi..


ŞİMDİLİK 57 KİŞİ SAYI ARTABİLİR Kadınla birlikte evde beraber yaşadığı 3 kişiyle birlikte virüs bulaştırdığı belirtilen 57 kişi için karantina uygulanması kararlaştırıldı.

KARANTİNA BÖLGESİ OLACAK   Kadının virüs taşırken gittiği iftar, cenaze ve mukabelelerden dolayı çok kişi de virüs bulaştırdığı tahmin ediliyor  Kadının yaşadığı  ve virüs bulaştırdığı mahallelerde (Kamu sağlığını dikkate alarak veremiyoruz) 14 günlük karantina uygulamasının gündemde olduğu öğrenildi.

RAKAMIN ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

59 yaşındaki T.A.'nın yoğun bakımda tedavisi sürerken, kadının yaşadığı mahallede katıldığı cenaze, iftarlar ve mukabeleler ile çok sayıda kişiye virüs bulaştırdığı belirtiliyor. İlk tespitlee göre 57 olan sayının bu rakamın üzerinde olmasından endişe ediliyor.

İL HIFZISIHHA KURULU  Öte yandan kadının yaşadığı mahalledeki karantina durumu İl Hıfzsıhha Kurulunun toplantısından sonra belli olacak.  (Medyabar)Commenti


bottom of page