top of page

Ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yerleri sertifikalarını aldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yerlerine yönelik sertifikalı eğitim verildi. Şehir içi ve dışından 80 katılımcının yer aldığı eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yerlerine yönelik sertifikalı eğitim verildi. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde şehir içi ve şehir dışından toplam 80 katılımcı yer aldı. Katılımcılar iş yeri kurma ve açmanın yanı sıra hayvan ekolojisi, hayvan davranışı ile hayvan bakımı ve beslenmesi gibi konularda Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden gelen uzman eğitimcilerden 6 saatlik eğitim aldılar. Katılımcılara eğitim sonunda sertifika verilirken bu sertifika ile katılımcılar pet shop ve benzeri iş yerleri açabilmek gerekli olan ruhsatı alabilecekler.

Şehir içi ve dışından katılımcılar yer aldı

‘Ev ve Süs Hayvanlarını Üretim, Satış, Barındırma’ konulu eğitim ile ilgili Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasında Dair Uygulama Yönetmenliğinin ilgili maddeleri kapsayan ‘Ev ve Süs Hayvanlarını Üretim, Satış, Barındırma’ konulu eğitimimize şehir içi ve şehir dışından birçok vatandaşımız katıldı. Toplam 80 katılımcının yer aldığı eğitimde uzman eğitmenler tarafından 6 saatlik eğitim verildi. Eğitim sonrası katılımcılarımıza sertifikalarını terslim ettik. Eğitimimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi” denildi.Comentarios


bottom of page