top of page

Erenler Belediyesi'nden Kültür ve Sosyal hizmetlerde Farkındalık

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2022 yılı çalışmalarını değerlendirdi. Başkan Fevzi Kılıç konuşmasında,kültür hizmetleri, sosyal çalışmalar ve özel günlerde gerçekleşen birçok çalışma hakkında detaylı bilgi verdi.

ÇOCUK ŞENLİKLERİ Ramazan Ayı içerisinde gerçekleşen Çocuk Şenlikleri ile konuşmasına başlayan Başkan Fevzi Kılıç, “9 Çocuk Şenliği programı ile çocuk oyun gruplarını mahallelerimizde kıymetli evlatlarımız ile buluşturduk. Bu kapsamda Ramazan Ayında pandemi sonrasında çocuklarımız için bir farkındalık oluşturduk. Çocuklarımız eğlenceli zaman geçirdi. Önümüzdeki Ramazan Ayında da çocuklarımız için şenliklere devam edeceğiz” dedi.


RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

Ramazan Ayı içerisinde gerçekleşen kültür etkinliklerine değinen Başkan Fevzi Kılıç, “Ramazan Ayı içerisinde 2’si konferans, 2’si tiyatro ve 2’side ilahi dinletisi olmak üzere 6 salon programı gerçekleştirdik. Kıymetli vatandaşlarımızın yoğun katılımı oldu. İnşallah önümüzdeki Ramazan Ayını da dolu dolu programlar ile yaşayacağız” dedi.

23 NİSAN

Başkan Fevzi Kılıç, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerimiz kapsamında belediyemiz bahçesinde 2 bin civarında öğrencimizi aileleri ile birlikte ağırladık ve çeşitli programlar ile harika bir zaman geçirdik. Kıymetli evlatlarımız için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

HANE ZİYARETLERİ

Başkan Fevzi Kılıç, Aile ziyaretlerimize çok önem veriyoruz. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün organizasyonlarında Ramazan ve Kurban Bayramları, Anneler Günü, Babalar Günü, Yaşlılar Haftası, Şehit ve Gaziler Haftası gibi günlerde de olmak üzere yüzlerce hane ziyareti gerçekleştirdik. Bu ziyaretler bizim için moral depolama programları oluyor. Gönül kapılarını açan kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HOŞGELDİN BEBEK Başkan Fevzi Kılıç, “Ekiplerimiz evlat sahibi olan ailelerimizi ziyaret etmeye devam ediyor. Bizde zaman zaman katılıyoruz. Bu kapsamda 2022 yılında 379 ailemiz ziyaret edilerek yeni doğan bebeklerimizin hediyeleri ailelerine takdim edildi. Rabbim evlatlarımızı memleketimize ve insanlığa hayırlı eylesin inşallah” dedi.

SÜNNET PROGRAMLARI Başkan Fevzi Kılıç, “2022 yılı içerisinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz 78 evladımızın sünnet olmasına katkı sağladı. Bu çerçevede sağlıkçılarımız ile çocuklarımızı bir araya getirdi, çeşitli hediye ve desteklerde bulundu. Erenler’imizde her bir evladımıza dokunmaya devam edeceğiz. Rabbim hayırlı ve bereketli ömür nasip eylesin inşallah” dedi.


ERENLER’DE KİMSE YALNIZ DEĞİL Erenler’de hiç kimsenin yalnız olmadığını vurgulayan Başkan Fevzi Kılıç, “Hasta yatağı, şişme yatak, hasta bezi, engelli aracı ve akülü araç tamir hizmetleri ile her bir vatandaşımızın yanındayız. Rabbim hasta vatandaşlarımıza şifa nasip eylesin, onların dualarından bizleri mahrum etmesin inşallah” dedi.


MARKET İHTİYAÇLARI Başkan Kılıç, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün yoğun mesai harcadığı bir konuda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gıda talepleri. Bu konuda anlaşmalı olduğumuz şirketlerden ekiplerimiz sebze ve meyveleri temin ederek belirlenen ve talep eden gerçek ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ediyor” dedi.

ÖĞRENCİ DESTEKLERİ Başkan Fevzi Kılıç, “Kaymakamlığımız ile ihtiyacı olan ailelerimizin evlatlarına okul kıyafeti ve kırtasiye desteğinde bulunduk. Birçok konuda kaymakamlığımız ile istişare ve birlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okul hayatını devam ettiren her bir evladımızın yanındayız ve asla mağdur olmalarına müsaade etmeyiz, edemeyiz” diye konuştu.

ERAKOM Başkan Fevzi Kılıç, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün çalışmalarının haricinde her yaştan vatandaşımızın hizmetinde olarak bizleri mutlu eden Aile Danışmanlık Merkezinden de ‘ERAKOM’ vatandaşlarımız son derece memnun. ERAKOM birey, çocuk, kadın ve aile danışmanlıkları ile profesyonel bir şekilde hizmetini sürdürüyor” dedi.

İŞKUR Başkan Kılıç, “Belediyemiz Türkiye İş Kurumu Temsilciliği (İş-Kur) görevini de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz sürdürüyor. İş-Kur temsilcimiz belediyemize iş konusunda müracaat ederek destek isteyen vatandaşlarımız ile iş yerleri arasında köprü vazifesi görüyor. Sadece 2022 yılında 317 vatandaşımız yönlendirdiğimiz iş yerlerinde çalışmaya başladı” dedi.

KADINLARA EVDE İŞ İMKANI Sakarya genelinde ev kadınlarının aile bütçelerine katkı sağlaması amacıyla gerçekleştirilen çalışma hakkında da bilgi veren Başkan Kılıç, “Belediyemiz ile bir firma arasında geliştirilen proje kapsamında 150 hanım kardeşimiz evlerinde ördükleri örgü ile ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. 150 hanım kardeşimiz doğal malzemelerden üretilmiş ipler ile çanta, sepet, vazo çerçevesi ve supla takımları örüyor. Üretilen el emeği göz nuru ürünler 15 ülkede alıcı buluyor.” dedi.


2 GB’LİK İNTERNET Gençlere yönelikte çalışmaların sürdüğünü ifade eden Kılıç, “Hayatın her alanında gençlerimizin yanında olmak istiyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimiz bizler için çok değerli. Kendileri için hediye internet kartları hazırlattık, bu kartları belediyemize gelen ve gittiğimiz program ve ziyaretlerde görüştüğümüz gençlerimize hediye ediyoruz. Biz gençlerimizin interneti eğitimleri başta olmak üzere kendilerine katkı sağlayacak alanlarda kullanacaklarına inanıyoruz. Genç kardeşlerimin internetlerini güzel günlerde kullanması dileğiyle” ifadelerini kullandı.Comments


bottom of page