Ecevit Keleş ; ‘’Bende varım’’dedi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde önümüzdeki günlerde yapılacak il kongresi öncesinde adaylarda belirleniyor.. Birkaç gün önce avukat Reyhan Şahin'in genel merkezin adayı olduğunun öğrenilmesinden sonra, il başkanlığı için 2nci aday ise Ecevit Keleş oldu..

Sakarya İl Başkanlığı için adaylığını ''Önce gönlünüze sonra desteğinize talibim." diye açıklayan Keleş bu sözlerle  2014 yılında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sonrasında ara verdiği siyasete dönmüş olacak.. 


1973 Trabzon doğumludur. İlk ve Orta öğrenimimi Trabzonda tamamladı. Lise öğrenimini ise Sapanca Şehit Albay Güner Ekici Lisesi’nde bitirdikten sonra 1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat sektörü, Mühendislik sektörü ve Tavuk Üreticiliği alanlarında iş hayatı faaliyetlerini sürdürüyor 2004-2009 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sapanca Belediye Meclis Üyeliği yapan Keleş, 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı oldu. 29 Nisan 2012 yılında yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı’na seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için 10 Temmuz 2013 tarihinde görevinden istifa etti.Keleş, evli ve 2 çocuk babasıdır.