top of page

Dikbayır,''Milletin tek bir ferdi dahi yatağa aç giriyorsa...''

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, TBMM’de Bütçe Görüşmeleri kapsamında gündemle ilgili partisinin görüşlerini dile getirdi.

Milletin tek bir ferdi dahi yatağa aç giriyorsa ortada büyük bir beka sorunu olduğunu belirten Dikbayır ; sözleri şöyle devam etti: '' Milletimizin tek bir ferdi, ülkesinden ve yarınından umudunu kesmişse, Başka ülkelerde gelecek arıyorsa, ağır bir beka sorunumuz var demektir. Bizim inancımız şudur ki;

⦁ Tek bir genç bazen her şeydir,

⦁ Çünkü biz inanarız ki;

⦁ Dövülen ateşte tek bir çivi bile önemlidir…

⦁ Çünkü; bir çivi bir nalı,

⦁ Bir nal, bir atı,

⦁ Bir at, bir askeri,

⦁ Bir asker, bir orduyu,

⦁ Bir ordu da bir milleti kurtarır..

⦁ İşte o asker; kurduğu Cumhuriyet sayesinde hepimizin bu koltuklarda oturmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür! '' diye belirtti.

“Memleketi en çok seven, işini en iyi yapandır..”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Bütçe Görüşmeleri kapsamında, 2021 Bütçesinde müteahhitlere 30 milyar lira ayrılırken, milyonlarca çiftçiye sadece 22 milyar lira layık gören bir bütçenin ayıplı bir bütçe olduğunu belirterek: '' Eğitim ordusuna ve bugünlerde canını dişine takan sağlık ordumuza, polislerimize 3600 ek göstergeyi vermezken; KDV’yi sıfırlayarak, Milli Piyangoyu işleten yandaş şirketin cebine, milyarlar koyan bir anlayışla ayıplıdır bu bütçe. Çok sevdiğim bir sözdür; “Memleketi en çok seven, işini en iyi yapandır. ” Memleketi sevmek de Milletini sevmekle başlar.'' dye ifade etti.

''Vicdanınıza dinleyin''

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, iktidara seslenerek: '' Vicdanınızla baş başa kaldığınızda sizin de “ Haklı” diyeceğinizi biliyorum. Haklı olduğumuz halde susmayın! Ülkemizin geleceğini ipotek altına alan, evlatlarımızın geleceğini ipotek altına alan bu düzenin, bu garip bütçesine ses çıkarın. Vicdanınıza dinleyin. O size doğrusunu işaret edecektir. ''Comments


bottom of page