top of page

Cumhur Genç'ten Kutlama Mesajı

17 Haziran 1965 tarihinde kurularak Türk futboluna ismini duyuran Sakaryaspor, bugün kuruluşunun 56. yıldönümünü kutluyor. Sakaryaspor Başkan adayı Cumhur Genç, yazılı bir açıklama yayınlayarak, Sakaryaspor'un 56.yıldönümünü kutladı. İşte o açıklama.


Değerli Sakaryaspor Camiası ve Taraftarları;


Ethem Boran’ın liderliği ile İdman Yurdu, Ada Gençlik, Gençler Birliği ve Güneşspor’un bir araya gelmesi ve 17 Haziran 1965 ‘de A. Necdet Güven, Hakkı Ünsalan, Hamdi Uzel, İhsan Ayhan, Hüsnü Tokal, Selahattin Tan,Şükrü Orhan, Doğan Uluç, Nusret Özgen, Sabri Pektezol, Zeki Duyak, Ali Balcıoğlu, Faruk Benli, Atilla Tapşın, Hilmi Ungan, Cevat Bayar, Fikri Kaya, Muzaffer Kasapoğlu’nun bulunduğu kurucu yönetiminin, Sakaryaspor’un kuruluş dilekçesini vermesinin 56. yılını kutluyorum.


Uluslararası arenada ülkemizi temsil etmiş, şehrimizin birleştirici gücü olan Sakaryaspor, başarıları ile her zaman bizleri gururlandırmıştır.

Yetiştirdiği futbolcular ile A Milli Takım’ı besleyen, muhteşem taraftarı ile dünya çapında üne kavuşan Sakaryaspor her zaman Türk futbolunun en önemli markalarından biri olmuştur


Bizler Sakaryaspor’a gönül vermiş insanlar olarak, uyumlu bir bakış açısı, özen ve tecrübe ile köklerine bağlı, hedefleri belli, güven veren bir Sakaryaspor’un tekrardan hak ettiği liglerde yer alıp ülkemizi uluslararası arenada temsil etmesi için çalışacağız.


Armamızda bulunan siyahın temsil ettiği yaslarımızı ve vefatlarımızı saygıyla anıyorum.

Nice senelere Anadolu Güneşi

Yeşil - Siyah Saygılarımla

Cumhur GençComments


bottom of page