Bir Vali bir Başkan şehrln özlediği diyaloglar

Aslında her şey Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla başladı.


Vali Kaldırım ; sosyal medyayı aktif kullanan; bu bağlamda monologdan çok interaktif paylaşımlar yapan bir isim.


Kimi zaman gençleri futbol maçına davet ediyor; kimi zaman da Sakarya’nın doğal güzelliklerinden paylaşımlar yapıyor. Bu paylaşımlar elbette şehirde bir sinerji yaratıyor 


 Vali Çetin Oktay Kaldırım’a Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den cevap geldi. Başkan Yüce Kırantepe'de  paraşüt ile atlama gerçekleştirdi. Bu atlayışın görüntülerini paylaşan Başkan Yüce,  Vali Çetin Oktay’ı Twitter’da etiketleyerek ; Vali Kaldırım’ın önceki gün gençleri Futbol maçına davet eden twitine atıfta bulunarak, vali Kaldırım’ı paraşütle atlamaya davet etti.

 Başkan Yüce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ‘’Sayın Valim @valicetinoktay halı sahalar kapalı. Gökyüzüne beklerim :)’’dedi.

İkili  arasındaki esprili sosyal medya konuşmalarına Vali Kaldırım'dan bugün bir cevap geldi. Vali Kaldırım Ekrem Yüce'ye "Sakaryamıza Türkiye’nin en uzun zipline parkuru yakışır. Gençler heyecanla bekliyor:))" sözleriyle Başkan Yüce’ye proje önerisinde bulundu.Şimdi gözler ikili arasındaki bu diyalogun yarattığı sinerjinin şehre yeni projeler olarak dönmesi.