top of page

Benim gönlüme Sakaryaspor sevdası düştü

Sakaryaspor’a ikinci kez başkan adayı olan iş insanı Uğur Akkuş genel kongre öncesi Sakarya’ya geldi. Basın toplantısı düzenleyen Uğur Akkuş, hem gazetecilerin sorularını yanıtladı hem de Sakaryaspor’da yapmak istediklerini kamuoyuyla paylaştı.

2 yıldır birçok takımı incelediğini ve Bülent Uygun’un anlatması üzerine Sakaryaspor’u incelemeye başladığını ve hayalindeki takımın Sakaryaspor olduğunu söyleyen Akkuş, “Ben Türkiye sevdalısıyım bunu herkes bilir. Yatırım şirketi kurdum ve birçok alanda yatırım yapmaktayım. Son 2 yıldır spora ve gençlere yatırım yapmak istiyorum çünkü bende gencim ve gençler spora çok meraklı. 2 yıldır birçok takımı inceledim. Bülent Uygun bana takımı anlattı. Ben tabi ki biliyorum Sakaryaspor’u 1’inci Ligden. Takımı incelediğimde hayalimdeki takımın bu olduğunu fark ettim” dedi.

Gönlüne Sakaryaspor sevdası düştüğünü söyleyen Akkuş; “Böyle bir güzide takımın bir takım borçlarla çırpınması benim ağırıma gitti ve ben geliyorum Sakarya dedim. Mecburen buraya uçak kiralayarak buraya geldik. Daha sonra bir aday daha çıktı ve sonrasında seçimi kaybettik. Bu bir aşk, bu bir sevda. Benim gönlüme Sakaryaspor sevdası düştü. Şuandaki hem pandemiden ötürü hem de ekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak şu an ki yönetime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İşte Akkuş’un açıklamları…

Sakaryaspor’un hisselerini satın almak böyle bir şey söz konusu değil. Ben Sakaryaspor’u şirketleştirelim dedim. Diğer 3 büyük takım gibi Sakarya’nın kendi kendini yetebilecek duruma gelebileceği Türkiye’nin sahip olduğu herkesin izleyebileceği Süper Lig’de oynayabilen takım haline getirelim. Futbol bütçe işidir, ekonomi işidir, para işidir. Bunun altından kalkmak kolay değildir. Bugün üç büyük takıma bakıyorsunuz hepsinin Borsa’da hisseleri var. Bu dernekçilik mantığıyla tbu takım yürütülemez.

Uzun vade düşünüyorum. Takımı Süper Lige çıkarayım. Şampiyon yapayım. Bunu yaparkende şirketin tüm borçarını ödeyim. 2 senede şirketi Sakaryaspor’u gelir elde edebilecek kar eden bir takım haline getireyim. Ondan sonra Sakaryalılara açayım. Yani hisselerini borsaya açalım. Aynen Galatasaray gibi, Beşiktaş gibi, Fenerbahçe gibi. Sakarya herkesin olsun. Budur yenilik, budur vizyon, budur başarı.

Bizin başkanlığımız döneminde uluslararası denetim firmalarından bir tansi kulübü denetleyecek. Dünyaca tanınan denetim firmalarından denetleme alacağız. Her aya bütçe denetlenecek ve herkesle bunu paylaşacağız.

Şu an ben Sakaryaspor’un borcunu bilmiyorum. Hiç kimse bilmiyor. Kendi dönemimize aitte bir borç bırakmayacağız. Velevki biz başladık borcu ödedik. 10-15 Milyon. 20’de yatırım yaptık. Başarılı olamadık ben buaradan arkadaşlara söylüyorum benim Sakarya’ya koyacağım para bağıştır, borç değildir. Bu bir bayrak yarışıdır. Arkadaşlarıma devreder giderim. Ama başarı bana yakışır, başarılı olacağıma inanıyorum.

Benim hakkımda ulusal basında ortlama 6 milyon haber var. 6 milyon haberde bir tane olumsuz haber çıkmış. Daha sonra biz bu doğruluyu olmayan haberi tekzipledik.

Başkan olur olmaz Bodrumspor ile tekrar maç isteyeceğim. Bu maç için 500 bin lira prim koyarak gidin ve o kara lekeyi silin gelin Tatangalar’ı mahcup etmeyin diyeceğim. Başarının bir denklemi var. Başarıya ulaşmak için benim güvencem yapmış olduğum işlerdir. En büyük taahhüt benim adımdır.

Basın mensuplarına teşekkür ederim ve desteklerini bekliyorum. Sakaryaspor için herkesten fikir alacağız ve herkesle görüşeceğiz. Benim başkanlık sürecimde altyapı çok önemli. Eski günlerde olduğu gibi altyapısını bir futbolcu fabrikasına çevirmek istiyorum. Gençlerde bu yetenek var. Stadın içerisinde Sakaryaspor TV kurmak istiyorum. Kurduğum Televizyonda Sakaryaspor ile ilgili en az 7 saat canlı yayın yapılacak

Sakaryaspor’un kongre üyesi olmaması konusunda yapılan açıklamda şu ifadeler kullandı: Tüzükte bununla ilgili net maddeler var. Sakaryaspor kongresine katılan listeler seçilmesi halinde sorunmluluklarını yerine getirmesi halinde otomatik zaten üyedir. Biz gerekli müraacatlarımızı da yapacağız.Comments


bottom of page