top of page

Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi Öğretmen Eğitimleri Farkını Hissettiriyor... 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mahalli Hizmetiçi Eğitim kapsamında öğretmenlere “Temel Robotik Kursu” düzenlendi.Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesinde, alanlarında uluslararası sertifikasyona sahip atölye eğitmenleri tarafından verilen 30 saatlik eğitimin tam donanımlı bir ortamda gerçekleştirilmesi verimliliği arttıran bir unsur olarak dikkat çekti.

Teknoloji Tasarım, Anasınıfı, Fen Bilimleri, Bilişim Teknolojileri ve Sınıf Öğretmenlerinin katıldığı eğitimde katılımcılar blok tabanlı kodlama eğitimlerinin hangi platformlarda nasıl verildiğini ve nasıl uygulandığını öğrendiler.

Atölyede bulunan Mbot ve lego EV3 robotlarımız üzerinden robotik kodlama eğitimi gördüler. Temel düzeyde Arduino ve Temel Elektronik eğitimi aldılar. 3D baskı ve 3D kalem ile üç boyutlu tasarım çalışmaları yaptılar. Katılımcı öğretmenlerimiz eğitim sonu değerlendirme anketlerinde eğitimi oldukça verimli bulduklarını belirttiler. Yapılan değerlendirmelerde Hizmetiçi Eğitimlerin içeriklerine uygun donanımı olan merkezlerde ve alanında kendilerini sürekli güncelleyen eğitmenler tarafından verilmesinin önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Geleceğin Dilinde Geleceğimizi Tasarlıyoruz teması ile hizmet veren Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi Öğretmen Eğitimlerinin devamlılığının sağlanması talebi anket sonuçlarında dikkat çeken bir başka unsur oldu.

Comments


bottom of page