top of page

Bayraktar; “Fındığın azlığı çokluğu fiyatı etkilememeli ‘’

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, BloombergHT de Hande Berkant”ın konuğu oldu.

FİSKOBİRLİK olarak her sene büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Bayraktar; 2020 yılının FİSKOBİRLİK için geçen yıldan daha iyi olduğunu ifade etti. Bayraktar şöyle konuştu.

‘’ FİSKOBİRLİK olarak son 8 yıldır; piyasada dönmüş bir tane çekimiz yok.Vadesi geçmiş bir kuruş borcumuz yok.Şu andaki mali veriler bu yılın geçen yıldan daha iyi olduğunu gösteriyor. Sezon sonu üreticimize daha fazla katkı kazandırabilmek adına bu yılın daha iyi olduğunu şimdiden söyleyebilirim.’’dedi.

Ürünün azlığı çokluğu fiyatı etkilememeli


Bayraktar ; piyasada uzun yıllardır bir algı oluştuğunu ifade ederek ; ‘’ Burada tüm kurumları işin içine katarak söylüyorum .Fındıkta şöyle bir durum var.Ürün bol olursa fiyat düşer az olursa yükselir.Bunun böyle olmaması gerekiyor.Üretici fındık bol olunca fiyat düşecek diye endişe ediyor.Ürünün azlığı çokluğu fiyatı etkilememeli.’’


İyi Tarım Uygulamaları.


Bayraktar fıındık üreticiliğinin babadan oğula geçen üretimin geleneksel yöntemlerle yapılan bir durum olduğunu ifade ederek, "Türkiye, son yıllarda fındık üretimi yapılırken, iyi tarım, organik tarım uygulamaları konusunda çok özenli davranıyor.Geçniş yıllara göre olumlu gelişmeler var. Bizde bakanlık ile İyi tarım uygulamaları konusunda çalışmalar yapıyoruz.


FİSKOBİRLİK bünyesinde ziraat mühendisi ve teknikerlerle üreticisine direkt olarak tarımsal danışmanlık iyi tarım uygulamaları hizmeti vermektedir.
Comments


bottom of page