top of page

Bakan Selçuk Sakarya da

Bir dizi program ve ziyaret için Sakarya’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sakarya’daki ilk ziyaretini Ferizli İlçesine bağlı Sinanoğlu Mahallesi’nde bulunan Hatice Aslan İlk ve Ortaokuluna yaptı. Burada açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Öncelikle Bitlis’te kırıma uğrayan helikopterimizdeki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine başsağlığı diliyor ve milletimizin başı sağ olsun diyorum. Bu duygular içerisinde elbette vazifemizi yapmaya devam ediyoruz. Okullarımızın açıldığı bu hafta bizim özellikle veriye dayalı olarak yaptığımız çalışmalar ilk ve ortaokullarda yüzde 80’in, liselerde ise yüzde 70’in üzerinde katılım olduğunu gösteriyor. Tüm bunlar bize çocuklarımızda ve velilerimizde çok yüksek bir katılımla okulların açılmasının desteklendiğini gösteriyor. Bu bizi elbette mutlu ediyor ama tedbirlerimizi güçlendirmek ve ortaya çıkacak muhtemel problemlerle ilgili önlemler almak öncelikli vazifemiz. Bize CİMER ve başka kaynaklardan gelen veli ve çocuk mesajları büyük bir mutluluk ve beklenti içerisinde. Bu süreci öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için daha kolay kılmamız ve sorun yaşanmaması için daha yüksek önlemler almamız gerekiyor. Şuanda yaptığımız şey de o zaten” dedi.


“TAKİBİNİ YAPIYORUZ”

Bakanlık olarak okulların şehir şehir takibinin yapıldığını belirten Bakan Ziya Selçuk, “Bugün Sakarya’daki okullarımızda birtakım incelemeler yapıyor ve öğretmenlerimizle görüşüyoruz. Tüm Türkiye’yi gezerek okul okul neler yapılması gerekiyor, neler yapılıyor takibini yapıyoruz. Bu süreci el birliğiyle götüreceğimizi düşünüyorum. Velilerimiz ve öğretmenlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bu renklere ayrılmış şehirlerimizin aslında bu dönemde daha da dikkatli olarak maviye dönen bir çalışmanın, çabanın içinde olmalarını bekliyoruz. Bunu da görüyoruz, bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Burada çocuklarımız okul bahçesinde temassız oyun oynuyorlar. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Elbette bazı eksikliklerimiz olabilir, istisnai durumlar olabilir. Bunları da derhal düzelterek, gereken tedbiri alarak elimizden geleni yapıyoruz. Ben bütün öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum, onların desteğiyle bu güzel günleri beraberce oluşturacağız” ifadelerini kullandı.


“ÇOCUKLAR OLAĞAN DIŞI SEVİNÇ YAŞIYOR”

Okulların açılmasını çocukların büyük bir sevinçle karşıladığını belirten Bakan Selçuk, “Çocuklar bir bayram yeri gibi bakıyorlar. Sınıfların heyecanı, atmosferi çok farklılaşmış. Olağan dışında başka bir sevinci yaşıyor çocuklarımız. Elbette şehitlerimizin olduğu bir günde çok daha büyük bir sevinç göstermemizi yüreğimizdeki burukluk bunu engelliyor. Ben okullardaki sevincin hep hatırlanması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Zaten şehir bazlı, yerinden yönetim yaklaşımının gayesi bu. Çocuklarımızın okullara gelişi; şehirlerin kırmızıdan maviye doğru hareket ederken alacağı mesafeye göre okullar durumunda değişkenlik olacak. Sayın Valilerimizin yönetiminde bu konular ele alınıyor ve yürütülüyor” dedi. Açıklama sonrası çocukların oynadığı temassız oyunu takip eden ve çocukların oyununa katılan Bakan Selçuk, Sakarya Valiliği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi ziyaretleri için buradan ayrıldı.Comments


bottom of page