top of page

Bakalım ne olacak Sakaryaspor’a Uğur Akkuş talip oldu

A&S Yatırım Holding, pazar günü gerçekleşecek olan Sakaryaspor kongresi öncesi kulübün hisselerinin yüzde 49'una ve yönetimine talip olduklarını açıkladı 

Sakaryaspor'da çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen genel kurul pazar günü gerçekleşecek.  Henüz kimse resmen adaylığını açıklamazken, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye gönderilen mektup gündeme bomba gibi düştü.  A&S Yatırım Holding yönetim kurulu başkanı Uğur Akkuş, gönderdiği mektupta Sakaryaspor'un hisselerinin yüzde 49'una ve yönetime talip olduklarını açıkladı.  Akkuş, mektubunda Sakaryaspor'u 5 yıl içinde Süper Lig'e çıkarma ve ekonomik hedeflerinden bahsetti. Mektupta 10 kişilik yönetici listesi de yer aldı.  36 yaşındaki genç iş adamı ünlü model Ebru Şallı ile evli. 

UĞUR AKKUŞ KİMDİR? Uğur Akkuş, eğitimine Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde başlamış, Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi'nde devam etmek suretiyle üniversite hayatına ara vermiş ve ticarete atılmıştır. Dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı, Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Türk Amerikan iş adamları derneği yüksek istişare kurulu üyeliği görevinde bulunmuş, KUVİD Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İstanbul Boğaziçi Eğitim ve Kültür Vakfı, başkanı ve yönetim kurulu üyelik görevi halen devam etmektedir. İyi derecede İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Aynı zamanda da 2 çocuk babasıdır.

Uğur Akkuş, A & S Yatırım Holding 'in kurucu başkanlığını yapmaktadır. A & S Yatırım Holding, bünyesinde; Gayrimenkul – İnşaat, Finans ve Varlık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, İhracat, Turizm, Enerji, Eğitim, Medya ve Perakendeciliğin olduğu, başkan Uğur Akkuş'un temelini attığı, kuşaktan kuşağa aktarılan ticari bilgi birikimiyle 4 ülkede 18 şirketin toplamından oluşmuş, yabancı ortaklı bir Türk şirketidir.


コメント


bottom of page