top of page

Babacan; “Türkiye Kötü Yönetiliyor’’

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sakarya il kongresi için ilimize geldi. Babacan, Premier İn Otel'de yapılan İl Kongresine katıld.


Kurucu Başkan Mehmet Erdoğan'ın aday olduğu kongrenin yapılacağı salonda partilerinin tezaruhatları ile karşıladı.Babacan, partililerini selamladı.  Konrgeye  CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İYİ Parti il Başkanı Selçuk Kılıçaslan'da katıldı. 

Milletimizin Gönlündeki Partiyi sizler kurdunuz

Kongrede konuşan Kurucu İl başkanı Mehmet Erdoğan; “Milletimizin gönlündeki partiyi sizler kurdunuz. Farklı ideolojilerden, inançlardan, siyasi geleneklerden, bugüne kadar siyasete hiç girmemiş toplum kesimlerinden kişilerin oluşturduğu teşkilatlarımız farklılıklarımıza, birbirimizin farklılıklarına saygı göstererek ve farklılıklarımızı bir yana bırakarak ortaya koyduğumuz gelecek vizyonuna sahip çıkarak Türkiye’nin dört bir yanına Deva Partimizin tabelalarını astık” dedi.

Hükümetin Çöküşünün göstergesi

Babacan yaptığı selamlama konuşmasında, Hazine ve Maliye Bakanının istifasına değinerek, "Bu hükümetin çöküşünün göstergesidir. Hemde  ortadan kaybolarak, bir mesaj atıyor. Birileri ortadan kaybolmasıyla bu ülkenin yaşadıkları fakirliği sıkıntıları ortadan kalkmıyor" dedi.

Partililere hitap eden Babacan, ülkenin ekonomik durumundan bahsederek, "Bu ülke varlık içinde yokluk çekiyor" ifadelerini kullandı.  Babacan  “Nereden baksanız çok vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. Türkiye dar bir çevrenin çıkarlarından da büyüktür. Türkiye kötü yönetiliyor. Türkiye bir kişiden büyüktür. İyi ekonomi için bir ülkede önce hukuk olmalı adalet olmalı. Özgürlük ve demokrasi olmalı. Ülkedeki her şeye tek bir şey karar veriyorsa o ekonomi ayağa kalkamaz. Aylarca ülkenin şahlandığını anlatıp durdular. Hatırlayın bütün açıklamaları. Madem çok başarılıydınız, madem her şey çok güzeldi de hem merkez bankası başkanını niye değiştirdiniz. Başaralı olan bir alanda bu başarının arkasındaki kadro değiştirilir mi?” şeklinde konuştu.
Comments


bottom of page